Ballina Etiketimet Juventus

Etiketim: juventus

“Juventus” – “Napoli”, supersfida e Serie A

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ - Në "Allianz Stadium" të Torinos do të luhet nesër në orën 18:00 supersfida "Juventus" – "Napoli". Trajneri i napoletanëve, Carlo...

Juventus angazhon edhe Ronaldo Jr.

TIRANË, 28 Gusht /ATSH/ -Juventus ka “dyfishuar” Cristiano Ronaldo. Klubi italian ka angazhuar me moshat djalin e madh të yllit portugez, Ronaldo Jr. 8 vjeçari pasi...

Ronaldo i kërkon falje portierit të “Chievo”-s

TIRANË, 20 Gusht /ATSH/ -Portieri i "Chievo"-s, Stefano Sorrentino, pësoi një dëmtim të frikshëm në ndeshjen ndaj Juventusit, të humbur 3-2 nga veronezët. Ai humbi...

Juventus gati rinovimi me boshnjakun Pjanic, 7 milionë euro në sezon

TIRANË, 30 Korrik /ATSH/ -Juventusi ka gati rinovimin e kontratës për Miralem Pjanic. Për futbollistin boshnjak bardhezinjtë nuk kanë marrë ofertë zyrtare që t’i...

FUTBOLL – Pjaniç: E ardhmja ime? Jam shumë mirë te Juventusi

TORINO, 27 korrik /ATSH-ANSA/ - E ardhmja ime? Duhet ta kërkoni te Juventusi, unë jam duke luajtur për t'u përmirësuar gjithmonë, theksoi Miralem Pjaniç...

Panucci: Ronaldo e ka Championsin në gjak

TIRANË, 17 Korrik /ATSH/ - Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit Christian Panucci ka komentuar transferimin e yllit portugez Cristiano Ronaldo nga Reali i...

Media spanjolle: Ciao CR7!

MADRID, 6 korrik /ATSH-AFP/ - Media spanjolle i tha mirupafshim në italisht yllit të Realit të Madridit, portugezit Cristiano Ronaldo, transferimi i të cilit...

Bardhezinjtë presin CR7 si Mesian

ROMË, 4 korrik /ATSH-AFP/ - Ethe, ëndërr dhe ndoshta tani... realitet! Zërat e vazhdueshëm për një transferim të mundshëm të yllit portugez Cristiano Ronaldo të...

Juventus ofertë Interit, 50 milionë euro dhe Higuain për Icardin

TIRANË, 29 Maj/ATSH/ Juventus duket se kërkon të përforcojë sulmin me argjentinasin Icardi. Për këtë klubi torinez ofron argjentinasin Higuain dhe 50 milionë euo për...

FUTBOLL – Buffon largohet nga “Juventusi”

ROMË, 17 maj /ATSH-AFP/ - Portieri historik i "Juventusit", Gianluigi Buffon njoftoi sot se do të linte klubin e Torinos pas 17 sezonesh, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA