Ballina Etiketimet Juventus

Etiketim: juventus

Allegri kërkon revolucion tek “Juventus”

TIRANË, 26 prill /ATSH/ - "Juventusi", i shpallur matematikisht kampion i Italisë, ka nisur të planifikojë sezonin e ri, që për bardhezinjtë do të...

Fitimi i titullit kampion, Ronaldo: Ky është vetëm fillimi

TIRANË, 21 prill/ATSH/- "Juventusi" siguroi të shtunën pasdite, duke fituar sfidën ndaj "Fiorentinës" në "Allians Stadium" të Torinos, titullin kampion të Italisë për të...

Allegri? Zbulohen kontakte mes “Juventusit” dhe Contes

TIRANË, 18 prill/ATSH/- Qëndrimi Massimiliano Allegrit te “Juventus” nuk është i sigurtë. Pavarësisht deklaratave të teknikut të “Zonjës së Vjetër”, që pas eleminimit të...

Eliminimi nga “Ajax”, “Juventus” humbet miliona

TIRANË, 17 prill/ATSH/ - Humbja e mbrëmshme dhe eliminimi i "Juventusit" nga "Ajksi" në Champions League ka sjellë një “tërmet” për të ardhurat ekonomike...

Allegri do të qëndrojë te “Juventusi”

TIRANË, 17 prill/ATSH/- Massimiliano Allegri, trajneri "Juventusit", edhe pse nuk arriti objektivin, finalen e Ligës së Kampionëve me bardhezinjtë do të qëndrojë te "Zonja...

Juventusi “shënjestron” talentet e Serisë A

TIRANË, 15 prill /ATSH/ - "Juventusi" gjithmonë ka synuar talentet e futbollit italian, ndaj dhe në verë do të jetë në krye të skuadrave...

Futboll/ “Juventus”, gati 25 milionë euro për talentin e “Leverkusen”

TIRANË, 11 prill /ATSH - A. Fortuzi/- "Juventus" është gati për të paguar klauzolën për të blerë futbollistin Julian Brandt. Siç raporton gjermania “Bild”,...

“Juventus” pa Chiellinin ndaj “Ajax”?

TIRANË, 9 prill /ATSH/ - "Juventus" do të ndeshet nesër në Amsterdam përballë "Ajax-it" në kuadër të turit çerek final të Ligës së Kampionëve. Bardhezinjtë...

Futboll/ “Ajax” mund të humbë De Jong para “Juventusit”

TIRANË, 8 prill /ATSH-A. Fortuzi/ - Ka menduar “Vitesse” të ngrejë edhe më shumë moralin në shtëpinë e “Ajax”, pasi duke bllokuar në barazim...

FUTBOLL – Juventusi i shqetësuar për Emre Çan

TIRANË, 7 prill/ATSH/- Emre Çan nuk arriti ta përfundoi ndeshjen me “Milanin” të shtunën në mbrëmje për shkak të një dëmtimi në kavilje, që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA