Home Tags Juncker

Tag: juncker

VJENË – Juncker: Të forcohet Eurozona, për të bërë një  euro...

VJENË, 6 tetor, /ATSH-ANSA/ -  Eurozona duhet të forcohet në brendësi,  për të bërë një  euro më të besueshme në nivel ndërkombëtar, theksoi presidenti...

BERLIN – Juncker : Të frenojmë populizmin sa jemi akoma në...

BERLIN,4 tetor /ATSH- ANSA/ - Rritja e populizmit dhe nacionalizmit duhet të ndalet sa jemi akoma në kohë, tha Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude...

STRASBURG – Reformimi i sistemit të Dublinit prioritet absolut

STRASBURG, 2 tetor /ATSH-ANSA/ – Reforma e sistemit të Dublinit do të marrë prioritet absolut në muajin dhjetor, tha të martën Presidenti i Komisionit...

BERLIN – Juncker: Nuk duam në Itali një krizë si ajo...

BERLIN – Pasi kemi kapërcyer krizën greke nuk do të donim të njëjtën krizë në Itali, një krizë si ajo e Greqisë është e...

BRUKSEL – Sllovaku Sefkoviç hyn në garën për të pasuar Juncker

BRUKSEL, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Komisioneri europian sllovak, Maros Sefkoviç, aktualisht i ngarkuar për çështjeet e Energjetikës, njoftoi sot se ishte regjistruar në garën...

BRUKSEL – Juncker: BE do të vazhdojë partneritetin strategjik me Turqinë

BRUKSEL, 15 gusht /ATSH-AA/ – Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, shprehu kënaqësinë që Turqia ka liruar dy pjesëtarët e ushtrisë greke, të...

SHBA – Juncker : Të rrisim importin e gazit në SHBA...

UASHINGTON, 10 gusht /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Evropian është i gatshëm të lehtësojë rritjen e importeve të gazit të lëngshëm natyror (LNG) në SHBA, por...

BRUKSEL – Juncker: Bujqësia ”jashtë” bisedimeve tregtare me SHBA-në

BRUKSEL, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Bujqësia është jashtë diskutimeve tregtare mes Bashkimit Europian dhe SHBA-së, u shpreh sot presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker,...

SHBA – Juncker: Kërkojmë tarifa doganore zero mbi mallrat industriale

UASHINGTON, 26 korrik /ATSH-ANSA/- Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe presidenti amrikan, Donald Trump njoftuan dje se kishin arritur në një marrëveshje duke...

SHBA – Trump njofton një fazë të re në marrëdhëniet me...

UASHINGTON, 25 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot një fazë të re në marrëdhëniet SHBA-BE, pas takimit në Zyrën Ovale me kreun...

MOST POPULAR

HOT NEWS