Ballina Etiketimet Johnson

Etiketim: Johnson

LONDËR – Johnson: Përshpejtim i vaksinimeve antiCOVID-19 kundër variantit indian

LONDËR, 15 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri, Boris Johnson njoftoi sot një përshpejtim të marrjes së vaksinave antiCOVID-19 dhe të dozave të para me zgjerimin...

BM – Johnson: Varianti indian COVID-19 rrezik për vazhdimin e rihapjes

LONDËR, 14 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik Boris Johnson paralajmëroi sot se varianti indian mund të prishë rihapjen e mëtejshëm në Angli, nëse vazhdon...

LONDËR – Hetim publik për trajtimin e pandemisë Covid-19 nga qeveria...

LONDËR, 13 maj /ATSH-DPA/ - Një hetim publik mbi trajtimin nga ana e qeverisë britanike të shpërthimit të koronavirusit sapo ka filluar, deklaroi kryeministri...

LONDËR – Johnson: Progresi elektoral shumë inkurajues

LONDËR, 7 maj /ATSH-ANSA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson përshëndeti sot rezultatet e para të votimit të ditës së djeshme në Britaninë e Madhe,...

FOKUS – Pas gjysmë shekulli, konservatorët u marrin laburistëve një bastion...

LONDËR, 7 maj /ATSH-DPA/ - Partia Konservatore e kryeministrit britanik, Boris Johnson rrëmbeu një vend historikisht të majtë nga opozita, në një zgjedhje të...

LONDËR – Johnson: Votimi i marrëveshjes post-Brexit fundi i një udhëtimi...

LONDËR, 28 prill /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson përshëndeti sot si etapën e fundit të një udhëtimi të gjatë votimin nga Parlamenti Europian...

Johnson: Bota të jetë serioze në angazhimet ndaj mjedisit

LONDËR, 23 prill /ATSH-ANSA/ - Bota duhet të jetë serioze në angazhimet e saj ndaj mjedisit dhe ndryshimit të klimës, deklaroi kryeministri britanik, Boris...

BM – Johnson: Të heqim barrierat tregtare me Irlandën e Veriut

LONDËR, 20 prill /ATSH-DPA/- Kryeministri britanik, Boris Johnson deklaroi se dëshiron të heqë qafe "barrierat qesharake" që kufizojnë tregtinë midis Irlandës së Veriut dhe...

HOLANDË – EMA pritet të lëshojë rekomandimin për Johnson&Johnson

AMSTERDAM, 20 prill /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) pritet të lëshojë një rekomandim për përdorimin e vaksinës Johnson & Johnson kundër Covid-19,...

FUTBOLL – Johnson: Planet për një Superligë Europiane shumë të dëmshme...

LONDËR, 19 prill /ATSH-DPA/ - Ekipet e futbollit që kanë rënë dakord të bashkohen në një Superligë Europiane duhet t'u përgjigjen tifozëve të tyre...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA