Ballina Etiketimet Jeremy

Etiketim: jeremy

LONDËR – Jeremy Corbyn ripranohet në parti

LONDËR, 18 nëntor /ATSH-ANSA/- Komiteti Ekzekutiv Kombëtar i Laburistëve Britanike (NEC) ka ripranuar në radhët e partisë ish udhëheqësin dhe referencën e të majtës...

LONDËR – Laburistët pezullojnë ish-shefin Corbyn për reagimin ndaj një raporti...

LONDËR, 29 tetor /ATSH-DPA-AFP/ - Partia opozitare Laburiste pezulloi ish-shefin e saj, Jeremy Corbyn lidhur me reagimin e tij për një raport që bënte...

BRUKSEL – BE kërkon rrugëdalje për marrëveshjen bërthamore me Iranin

BRUKSEL, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Takimet e ministrave të Jashtëm të BE në Bruksel duan të gjejnë një rrugëdalje të krizës me Iranin për...

LONDËR – Brexit përçan laburistët, largohen shtatë deputetë

LONDËR, 18 shkurt /ATSH-ANSA/ - Përçarje në radhët e laburistëve të Jeremy Corbyn për sa i përket çështjes Brexit, ku shtatë deputetë pro referendumit...

LONDËR – Johnson: Marrëveshja për Brexit një tallje

LONDËR, 5 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Ish-ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson dënoi marrëveshjen e ndarjes nga BE paraqitur nga kryeministrja Theresa May në Dhomën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA