Ballina Etiketimet Jemen

Etiketim: jemen

GJENEVE – OKB i vlerëson në 4,3 miliardë dollarë ndihmat për...

GJENEVË, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - OKB i ka vlerësuar në 4,3 miliardë dollarë financimet për programet e ndihmës humanitare në Jemen për vitin 2019. "Jemeni...

SHBA – Këshilli i Sigurimit vendos dërgimin e vëzhguesve të OKB-së...

UASHINGTON, 21 dhjetor /ATSH-AFP/ - Këshilli i Sigurimit të OKB-së vendosi sot unanimisht dërgimin e vëzhguesve civilë në Jemen për të siguruar funksionimin e...

RIAD – AS dhe EBA dhurojnë 500 milionë dollarë ndihma për...

RIAD, 20 nëntor /ATSH-DPA/ - Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe do të financojnë 500 milionë dollarë që do të shkojnë si ndihma...

SANA’A – Vdes vajza simbol i krizës humanitare në Jemen

SANA'A, 2 nëntor /ATSH-ANSA/ - Vajza shtatëvjeçare, fotografia e së cilës u botua nga gazeta amerikane ''New York Times'', u shndërrua në një nga...

UASHINGTON – SHBA: Asgjë nuk mund të justifikojë krimet e luftës...

UASHINGTON, 30 gusht /ATSH-AFP/ - SHBA-ja bëri të ditur se do të marrë seriozisht një raport hetimor të OKB-së që evidenton krime të mundshme...

JEMEN – Të paktën 29 fëmijë të vrarë pas një sulmi,...

SANA, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Të paktën 29 fëmijë janë vrarë pas një sulmi kundër autobusit të tyre në një treg në veri të...

SHBA – Mattis: Salmane të rifillojë urgjentisht përpjekjet për paqe në...

UASHINGTON, 22 mars /ATSH-AFP/ - Ministri amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis i kërkoi sot pricnit trashëgimtar saudit, Mohammed ben Salmane që të rifillojë urgjentisht...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA