Ballina Etiketimet Japoni

Etiketim: japoni

SOFT NEWS – Kujdes të mos mungojë birra…me afrimin e Botërorit...

TOKIO, 7 maj /ATSH-AFP/ - Kini kujdes që të mos mbarojë birra! Ky është mesazhi i dërguar nga drejtuesit e Kampionatit Botëror të Rugby...

JAPONI – Lindshmëria në nivelin më të ulët që prej 1950

TOKIO, 5 maj /ATSH-ANSA/ - Numri i fëmijëve vazhdon rënien për vitin e 38-të radhazi në Japoni, duke arritur nivelin më të ulët që...

PEKIN – Pheniani lëshon një raketë me rreze të shkurtër veprimi

PEKIN, 4 maj /ATSH-ANSA/ - Koreja e Veriut lëshoi sot një raketë me rreze të shkurtër veprimi në drejtim të Detit të Japonisë. ''Pheniani lëshoi...

KOMENT – Historia, krizat dhe polemikat në familjen perandorake japoneze

BERLIN, 1 maj /ATSH-DPA/ - Naruhito, djali i madh i Akihitos, u kurorëzua dje perandori i 126-të i Japonisë duke hapur epokën e ere...

KOMENT – Akihito lë fronin, hera e parë në 200 vjet

TOKIO, 30 prill /ATSH-AFP/ - Pas 30 vitesh e pesë muajsh, perandori japonez Akihito hoqi  dorë sot nga froni për t'i lënë vendin djalit...

JAPONI – Ish-drejtori i Renault-Nissan lirohet nga qendra e paraburgimit

TOKIO, 25 prill /ATSH-AFP/ - Carlos Ghosn, u largua sot nga qendra e paraburgimit në Tokio, ku ndodhej që prej arrestimit të tij surprizë...

SOFT NEWS – Mbijeton një foshnje me peshë 258… gramë!

TOKIO, 20 prill /ATSH-AFP/ - Një foshnje japoneze, e ardhur në jetë para kohe me një peshë vetëm 268 gramë, pritet të lërë spitalin...

SHBA – Trump dhe Melania së shpejti në Japoni

UASHINGTON, 19 prill /ATSH-ANSA/ - President i SHBA, Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania, prej datave 25 dhe 28 maj do të vizitojnë...

MAKINA – BMW-ja tërheq 360 000 automjete për probleme me airbag

SHANGHAI, 17 prill /ATSH-AFP/ - BMW pritet të tërheqë 360 000 automjete në Kinë si pjesë e fushatës botërore për zëvendësimin e airbagëve difektozë...

SOFT NEWS – Kur lokalin e ndan me… macet!

TOKIO, 15 prill /ATSH-AA/ - Kafenetë me kafshë në Japoni janë në mesin e vendeve unike në këtë shtet të Azinë Lindore. Në Tokio gjenden...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA