Ballina Etiketimet Japoni

Etiketim: japoni

Tre avionë ”Boeing 747” me… patate?!

TOKIO, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Tre avionë të kompanisë amerikane ''Flexport Inc'', tip ''Boeing 747'' janë nisur për të shpëtuar kompaninë ''McDonald's'' në Japoni...

JAPONI – 27 viktima pas zjarrit në një klinikë

TOKIO, 17 dhjetor /ATSH-DPA-AA/ - Njëzetë e shtatë persona kanë humbur jetën pasi një zjarr shpërtheu sot në një klinikë në qytetin japonez të...

Mbijetoi në det të hapur për 22… orë!

ROMË, 30 nëntor /ATSH-ANSA/ - Një japonez mbijetoi për 22 orë, pasi motobarka e tij u përmbys në një det të trazuar, sipas ''The...

CryptoYen, Japonia synon një kriptomonedhë shtetërore

TOKIO, 29 nëntor /ATSH-ANSA/ - Pavarësisht ulje-ngritjeve me të cilat përballen, kriptovalutat ende përfaqësojnë një skenar të rëndësishëm investimi në nivel global. Japonia ka njoftuar...

Japonia mbështet Fondin e Ballkanit Perëndimor me 30 mijë euro 

TIRANË, 17 nëntor /ATSH/ Ambasadori i Japonisë në Shqipëri Mitsuyuki Takada dhe drejtori Ekzekutiv i Fondit të Ballkanit Perëndimor, Gjergj Murra, nënshkruan në Tiranë,...

TOKIO – Marrëveshje ekonomike amerikano-japoneze për taksat doganore

TOKIO, 15 nëntor /ATSH-AA/ - SHBA-ja dhe Japonia po negociojnë për heqjen e taksave të larta doganore që zbatohen për çelikun dhe aluminin që...

Kur vonon trenin vetëm një… minutë!

TOKIO, 11 nëntor /ATSH/ - Një vonesë prej një minutë apo më shumë i kushtoi një shoferi japonez një ulje në pagën mujore. Një...

Japonia lëshon në hapësirë raketën “Epsilon-5” me nëntë satelitë

TOKIO, 9 nëntor /ATSH-AA/- Japonia ka lëshuar ​​në hapësirë ​​raketën "Epsilon-5" që barti nëntë satelitë. Agjencia Japoneze e Kërkimeve Hapësinore (JAXA) njoftoi se raketa u...

COVID-19 – Falë vaksinimit, Japonia nuk shënon vdekje për herë të...

TOKIO, 8 nëntor /ATSH-ANSA/ - Për herë të parë pas 15 muaj, në Japoni nuk është regjistruar asnjë vdekje në lidhje me Covid-19. Sipas të...

Pandemia shton vetëvrasjet në Japoni

TOKIO, 4 nëntor /ATSH-ANSA/ - Rriten për herë të parë në 11 vite rritet numri i vetëvrasjeve në Japoni, të nxitura edhe pandemia Covid-19,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA