Ballina Etiketimet Izrael

Etiketim: izrael

Marrëveshje me Izraelin në arsim, bursa studimi dhe specializimi

TIRANË, 26 janar /ATSH/ Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi deklaroi sot se Këshilli i Ministrave miratoi dy vendime që vijnë si propozim...

IZRAEL – Efektiviteti i dozës së katërt të vaksinës i ulët...

TEL AVIV, 17 janar /ATSH-DPA/- Një dozë e katërt e vaksinës kundër koronavirusit nuk ofron një mbrojtje shtesë kundër Omicron, sipas një studimi në...

Hyrja në Izrael me certifikatë vaksinimi

TIRANË, 11 janar /ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Izrael njoftoi sot rregullat e reja të hyrjes në Izrael. "Duke filluar nga data 9 Janar 2022,...

Shqipëri-Izrael, dakordësim për shmangien e taksimit të dyfishtë

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Në datën 29 dhjetor 2021, hyri në fuqi Konventa për Shmangien e Taksimit të Dyfishtë dhe evazionit fiskal ndërmjet Shqipërisë dhe...

COVID-19 – Izraeli rihap kufijtë

TEL AVIV, 9 janar /ATSH-ANSA/ - Nga sot Izraeli rihap kufijtë ndaj të huajve nëse ata janë të vaksinuar ose kuruar kundër Covid-19. Ditët e fundit,...

COVID-19 – Infeksionet në Izrael në nivelin më të lartë të...

TEL AVIV, 5 janar /ATSH-DPA/ - Numri i infeksioneve të reja me koronavirus në Izrael ka arritur nivelin më të lartë të të gjitha...

COVID-19 – Izraeli nis rihapjen e kufijve pas izolimit

TEL AVIV, 3 janar /ATSH-ANSA/- Izraeli ka njoftuar se nga 9 janari do të lejojë hyrjen e të huajve nga një listë me rreth...

TEL AVIV- Arrihet marrëveshja miliarda dollarëshe e armëve mes Izraelit dhe...

TEL AVIV, 31 dhjetor /ATSH-DPA/ Izraeli deklaroi se ka arritur një pakt me SHBA-në lidhur me një marrëveshje armësh miliarda dollarëshe. Një marrëveshje është nënshkruar...

Një spital izraelit teston efikasitetin e dozës së katërt të vaksinës...

TEL AVIV, 27dhjetor /ATSH-DPA/ - Një spital në Izreal do të testojë për herë të parë te stafi i tij mjekësor një dozë të...

COVID-19 – Izraeli përjeton rritje të të gjitha indekseve

TEL AVIV, 26 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Izraeli po përjeton rritje të të gjithë indekseve pandemike, të cilat sipas disa ekspertëve do të rriten sërish javët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA