Ballina Etiketimet Izrael

Etiketim: izrael

TEL AVIV – Izraeli akuzon Iranin për terrorizëm mjedisor

TEL AVIV, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Sipas Izraelit, nafta e derdhur që pushtoi plazhet e tij muajin e kaluar ishte një veprim i qëllimshëm...

Ekonomi takon ambasadorin izraelit në Tiranë, diskutohen prioritetet ku do fokusohen...

TIRANË, 1 mars /ATSH – I. Vata/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi pati një takim me ambasadorin izraelit në Tiranë, Noah...

IZRAEL – Netanyahu: Sanksionet do ta pengojnë Iranin të posedojë armë...

JERUZALEM, 26 shkurt /ATSH-AA/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu deklaroi se vetëm një kërcënim i besueshëm ushtarak dhe sanksionet e ashpra do ta ngadalësonin...

COVID-19 – Konfirmohet efikasiteti i vaksinës së Pfizer

UASHINGTON, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Vaksina e Pfizer është efikase me 94% kundër rasteve simptomatike të COVID-19, sipas një studimit shumë të gjerë të...

SHBA – Blinken: Zgjidhja me dy shtete e vetmja alternativë paqeje...

TEL AVIV, 23 shkurt /ATSH-ANSA/ - Administrata amerikane e Joe Biden, duke u distancuar nga doktrina e ish-presidentit Donald Trump, përsëriti se zgjidhja me...

JERUZALEM – Marrëveshje Izrael-Egjipt për ndërtimin e një gazjellësi

JERUZALEM, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Izraeli dhe Egjipti ranë dakord për ndërtimin e një gazsjellësi të ri mes zonës të Leviathan, në Mesdheun Lindor...

IZRAEL – Pfizer shumë efektive pas dozës së dytë

TEL AVIV, 21 shkurt /ATSH-DPA/ -  Vaksina antiCovid-19 e bërë nga Pfizer dhe BioNTech është jashtëzakonisht e efektshme pas marrjes së dozës së dytë,...

IZRAEL – Ulet numri i rasteve të rënda me Covid-19, pas...

TEL AVIV, 12 shkurt /ATSH-DPA/ - Numri i izraelitëve që vuajnë nga rastet e rënda me Covid-19 ka rënë nën 1 000 për herë...

COVID-19 – Izraeli del gradualisht nga bllokimi i tretë i plotë

TEL AVIV, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Izraeli filloi sot daljen graduale nga bllokimi i tij i tretë antiCOVID-19, që nga fillimi i pandemisë COVID-19,...

COVID-19 – Izraeli planifikon fundin e bllokimit, pavarësisht infektimeve të larta

TEL AVIV, 5 shkurt /ATSH-DPA/ - Bllokimi antiCOVID-19 në Izrael do të zgjasë deri të dielën në mëngjes, ditë pas të cilës masat do...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA