Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: itali

ITALI – Reshjet e shiut dhe të borës, rrugët e Europës...

ROMË, 28 mars /ATSH/ - Moti i ftohtë dhe reshjet u larguan nga Europa, por kanë lënë pas pasoja të konsiderueshme duke sjellë  përkeqësim...

ITALI – Salvini dhe Di Maio debate për kryeministrin e ardhshëm

ROMË, 28 mars /ATSH-ANSA/ -  Lideri i Ligës euroskeptike të Veriut, Matteo Salvini dhe kreu i Lëvizjes Pesë Yjet (L5Y), Luigi Di Maio, dy...

ITALI – Lideri i një qendre islamike arrestohet për terrorizëm

ROMË, 27 mars /ATSH-DPA/ - Lideri i një qendre islamike në qytetin juglindor të Italisë, Foggia, është vënë nën arrest i akuzuar për terrorizëm,...

ROMË – “Audiweb”: Të paktën 33,9 milionë italianë në internet gjatë...

ROMË, 26 mars /ATSH-ANSA/ - Të paktën 33,9 milionë italianë, rreth 61,8% e popullsisë nga mosha dy vjeç e lart kanë lundruar gjatë muajit...

Hapa të rëndësishëm bashkëpunimi me diasporën

TIRANË, 25 Mars/ATSH/.- "Deri vonë, emigracioni është parë si një çështje personale në Shqipëri, por përballë shifrave dhe cilësisë së komunitetit jashtë vendit, shoqëria...

FOKUS – Pa një maxhorancë absolute, Parlamenti italian zgjedh presidentët

ROMË, 23 mars /ATSH-AFP/ - Dy dhomat e Parlamentit italian, privuar nga maxhoranca absolute pas zgjedhjeve të 4 marsit, u mblodhën sot për të...

SPORT – Kombëtarja italiane me fanelë përkujtimore për Astorin

FIRENCE, 19 mars /ATSH-ANSA/ - Federata Italiane e Futbollit (FIGIC) dhe ekipi kombëtar i futbollit do të kujtojnë kapitenin e Fiorentinës, Davide Astori, i...

ITALI – Policia arreston të dyshuarin për terrorizëm të kërkuar nga...

ROMË, 15 mars /ATSH-DPA/ - Një i dyshuar për terrorizëm u arrestua sot nga policia italiane, pas njoftimit të kësaj të fundit nga Byroja...

ITALI – Di Maio (L5Y) i kërkon forcave politike të prezantojnë...

ROMË, 13 mars /ATSH-AFP/ - Luigi Di Maio, shefi politik i Lëvizjes Pesë Yjet (L5Y), që doli partia e parë në Itali në legjislativet...

ITALI – Renzi kundër çdo marrëveshjeje të mundshme me partitë anti-sistem

ROMË, 12 mars /ATSH-AFP/ - Matteo Renzi, i cili dha dorëheqjen nga drejtimi i Partisë Demokratike (PD, qendra e majtë), është kundër çdo marrëveshjeje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA