Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: itali

Hapet thirrja për bursa për stafet akademike

TIRANË, 18 prill /ATSH/ - Universiteti i Tiranë ka çelur sot aplikimet për bursa për stafin akademik me kohë të plotë të Universitetit të...

SOFT NEWS – Një barbekju përfundon me zjarr në pyll dhe...

ROMË, 17 prill /ATSH-AFP/ - Kërkonin të festonin fundin e vitit me zgarë, dy studentë u dënuan që të paguajnë një gjobë prej 27...

ITALI – Arrestohen dy të dyshuar për lidhje me ISIS-in

ROMË, 17 prill /ATSH-AFP/ - Një qytetar nga Palermo, 24 vjeç, i konvertuar në një praktikant të fesë myslimane dhe një maroken, 18 vjeç,...

Presidentja e Senatit italian: Vetingu rindërton besimin tek Drejtësia

TIRANË, 16 prill /ATSH/ - Reforma në Drejtësi dhe bashkëpunimi kundër krimit të organizuar ishin në qendër të takimit që kryetari i Kuvendit Gramoz...

Ruçi nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Portocannones

TIRANË, 15 prill/ATSH/ - Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi gjatë vizitës së tij në rajonin Molise të Italisë, përuroi bustin e heroit tonë kombëtar...

ITALI – Kritikat e Salvinit ndaj kryebashkiakes nxjerrin në pah tensionet...

ROMË, 14 prill /ATSH-AFP/ - Matteo Salvini, ministri i Brendshëm dhe lideri i ekstremit të djathtë të gadishullit artikuloi kritika të ashpra në lidhje...

“Shqipëri, udhëto në mënyrën tënde”, shkëmbim eksperience me Abruzzo-n

TIRANË, 12 prill /ATSH/ - Agjencia Kombëtare e Turizmit ishte pjesë e delegacionit shqiptar në vizitën studimore që u zhvillua në rajonin e Abruzzos,...

Benatia drejt rikthimit në Itali

TIRANË, 12 prill /ATSH/ - Vetëm disa muaj më parë u largua nga "Juventusi", për të luajtur në kampionatin e Katarit, por tani Mehdi...

ITALI – 70 migrantë në det të hapur shoqërohen në Lampeduza

ROMË, 12 prill /ATSH-AFP/ -  Mediet italiane njoftuan se rreth 70 migrantë u zbarkuan të enjten në mbrëmje në ishullin italian të Lampeduzës, pasi...

ROMË – Italia konfirmon vazhdimin e misionit ushtarak në Libi

ROMË, 9 prill /ATSH-AFP/ - Ministria italiane e Mbrojtjes konfirmoi sot se Italia do të vazhdojë misionet e saj ushtarake në Tripoli dhe Misrata,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA