Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: itali

KOMENT – Miqësia franko-italiane feston nën hijen e Da Vinçit

PARIS, 2 maj /ATSH-AFP/ - Pas tensioneve të muajve të fundit, presidenti Macron pret sot homologun e tij italian, Mattarella për të festuar miqësinë...

FOTO/ Divjaka ‘magnet’ për flamingot nga Franca, Italia dhe Spanja

TIRANË, 1 maj/ATSH/ - Laguna e parkut Divjakë-Karavasta është kthyer në një magnet për flamingot, zogjtë me qafën e hollë dhe të harkuar dhe...

EKONOMI – Italia del nga recesioni, rritje ekonomike me 0,2% në...

ROMË, 30 prill /ATSH-AFP/ - Italia doli nga recesioni në tremujorin e parë 2019, duke shënuar një rritje ekonomike prej 0,2% të PBB-së, sipas...

ITALI – Di Maio: I hapur për bashkëpunim me të gjitha...

ROMË, 29 prill /ATSH-AFP/ - Lideri i lëvizjes italiane Pesë Yjet (L5Y, antisistem), Luigi Di Maio deklaroi të dielën nga Varshava se shpresonte të...

Shkrimtari Çapaliku promovon në Itali, dy vëllimet e “Secili çmendet sipas...

TIRANË, 29 prill/ATSH/- Shkrimtari Stefan Çapaliku promovoi dy vëllimet e parë të ciklit romanesk “Secili çmendet sipas mënyrës së vet” në panairin e librit...

ITALI – ”Kering” mund të paguajë deri në 1,5 miliardë euro...

ROMË, 26 prill /ATSH-AFP/ - Gjiganti francez i luksit ''Kering'' rrezikon të paguajë një gjobë rekord prej 1,5 miliardë euro në kuadër të një...

ITALI – Musolinit i hiqet qytetaria e nderit

SALERNO, 25 prill /ATSH-ANSA/ - Këshilli bashkiak i Sarnos (Salerno), njëzëri, i hoqi sot qytetarinë e nderit që i ishte dhënë nga administrata e...

BE – Italia kalon Francën për pranimin e azilkërkuesve

BRUKSEL, 25 prill /ATSH-ANSA/ - Në vitin 2018 Italia kaloi Francën, në Europë, për sa i përket dhënies së mbrojtjes ndërkombëtare për azilkërkuesit, duke...

FUTBOLL – Lojtari i Kombëtares Shqiptare drejt Serisë A

TIRANË, 21 prill/ATSH-Arbi Fortuzi/- Kastriot Dermaku, mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare të Futbollit është i kërkuar nga skuadrat e Serisë A të futbollit. Dermaku luan në...

SOFT NEWS – Një foshnje lind dy muaj pas binjakut të...

ROMË, 19 prill /ATSH-AFP/ - Në fillim erdhi në jetë 24 dhjetorin e kaluar nga një nënë italiane Alessandro dhe më pas, më 22...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA