Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: itali

Italia paralajmëron opozitën: Çdo formë e dhunshme do të dënohet

TIRANË, 20 shkurt/ATSH/ Ambasada italiane në Tiranë paralajmëroi sot opozitën se çdo formë e dhunshme nesër, në tubimin para parlamentit, do të dënohet me...

Pensionet, Nannicini: Të njihen të drejtat e shqiptarëve në Itali

TIRANË, 18 shkurt ATSH/ - Senatori i Partisë Demokratike në Itali dhe anëtar i Komisionit të Punës, Tommaso Nannicini ka dërguar një amendament në...

Majko takohet me rrjetin e avokatëve shqiptarë në Itali

TIRANË, 15 shkurt/ATSH/ - Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko zhvilloi një takim me rrjetin e e avokatëve shqiptarë në Itali. Në takimin...

PARIS – Kriza franko-italiane: Ambasadori i Francës rikthehet në Romë

PARIS, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Franca riktheu sot në Romë ambasadorin e saj, të cilin e thirri për konsultime pas sulmeve të përsëritura të...

Francë/Itali: Macron dhe Mattarella rikonfirmojnë rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe

PARIS, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe homologu italian, Sergio Mattarella rikonfirmuan rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe franko-italiane, njoftoi sot në mbrëmje...

Shqipëria pjesë e panairit ndërkombëtar të turizmit BIT Milano 2019

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/- Turizmi bregdetar dhe ai malor, trashëgimia kulturore dhe historike,  si dhe kulinaria e Shqipërisë do të prezantohen nga data 10-12 shkurt...

Gjykata italiane anulon sekuestrim e anijes ‘’Aquarius’’

ROMË, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjykata italiane anuloi sot një vendim për sekuestrimin e anijes humanitare ’’Aquarius’’ në Marsejë për një çështje për grumbullim...

Francë/Itali – Salvini dhe Di Maio të gatshëm për dialog, Parisi...

PARIS, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Dy liderët politikë të qeverisë populiste italiane, Matteo Salvini dhe Luigi Di Maio u shprehën të hapur për dialog...

SOFT NEWS – Në Napoli ta mbushin serbatorin edhe me… ajër!

NAPOLI, 7 shkurt  /ATSH-AFP/ - Dy pika karburanti janë sekuestruar nga policia italiane në Napoli, pasi gjatë mbushjes së makinave me karburant përdoreshin mashtrime...

VENEZUELË – Guaido dërgon një delegacion në Itali

KARAKAS, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Opozitari venezuelas, Juan Guaido do të dërgojë së shpejti një delegacion në Romë për të takuar dy liderë politikë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA