Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: itali

ITALI – Përmirësim i lehtë i kurbës së infektimeve COVID-19

ROMË, 10 prill /ATSH-DPA/ - Italia pati përmirësime të lehta në kurbën e saj të infektimeve COVID-19 edhe gjatë Pashkëve, njoftuan ekspertët nga Ministria...

COVID-19 – Italia kalon në zonë portokalli

ROMË, 10 prill /ATSH-ANSA/ - Italia bëhet portokalli, me vetëm katër rajone në zonë të kuqe dhe po sheh shenjat e një rihapjeje të...

COVID-19 – Draghi: Rihapje, por e kujdesshme

ROMË, 9 prill /ATSH-ANSA/ - Lehtësimet e masave kufizuese antiCOVID-19 do të kushtëzohen nga përparimet në fushatën e vaksinimit, tha kryeministri italian Mario Draghi,...

ITALI – Kishat dhe muzetë qendra vaksinimi antiCovid-19

ROMË, 5 prill /ATSH-DPA/ - Italia ka një plan ambicioz për të shpejtuar fushatën e saj të vaksinimit kundër Covid-19 dhe për këtë arsye...

ITALI – Istat: Deficiti publik në rritje rekord nën efektin e...

ROMË, 3 prill /ATSH-AFP/ - Deficiti publik i Italisë u rrit në 9,5% të PBB-së në vitin 2020, nën ndikimin e pandemisë së COVID-19...

COVID-19 – Italia në zonën e kuqe deri në fund të...

ROMË, 3 prill /ATSH-ANSA/ - Italia mbetet në zonën e kuqe ose portokalli deri në fund të prillit, me lëvizje të ndaluara në të...

ITALI – Gati 22 000 raste dhe mbi 480 viktima për...

ROMË, 2 prill /ATSH-ANSA/ - Në Itali u regjistruan 21 932 raste pozitive me COVID-19 dhe 481 vdekje  në 24 orët e fundit, sipas...

ITALI – 23 904 raste dhe 467 viktima nga COVID-19 në...

ROMË, 31 mars /ATSH-ANSA/ - Italia ka regjistruar 23 904 raste pozitive me COVID-19 dhe 467 viktima në 24 orët e fundit, sipas të...

COVID-19 – Italia vendos karantinë për udhëtarët nga BE

ROMË, 31 mars /ATSH-ANSA/ - Italia do të vendosë një karantinë pesëditore për udhëtarët nga vendet anëtare të Bashkimit Europian, njoftoi Ministria italiane e...

Hyn në fuqi njohja e ndërsjellë e patentave mes Shqipërisë dhe...

TIRANË, 30 mars /ATSH – I. Vata/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se marrëveshja për njohjen e ndërsjelltë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA