Ballina Etiketimet Ishpresident

Etiketim: ishpresident

RUMANI – Iliescu gjykohet për krime kundër njerëzimit

BUKURESHT, 8 prill /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti rumun, Ion Iliescu do të gjykohet për ''krime kundër njerëzimit'' si dhe për rolin e tij në ngjarjet...

BRAZIL – Gjykata lëshon një tjetër dënim me 12 vite burg...

SAN PAOLO, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti i Brazilit, Luiz Inacio Lula da Silva në burg që nga muaji prill u dënua sot me...

SHBA – Liderët botërorë kujtojnë me nderim figurën e George H.W....

UASHINGTON, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh se përmes origjinalitetit të tij, shpirtit dhe përkushtimit të palëkundur ndaj besimit, familjes...

SHBA – Vdes në moshën 94 vjeç ish-presidenti, George Bush

UASHINGTON, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti i SHBA-së, George H. W. Bush, i cili udhëhoqi vendin e tij nga 1989 në 1993 gjatë fundit...

BRAZIL – Ish-presidenti Lula merret në pyetje për një tjetër aferë...

SAN PAOLO, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti, Luiz Inacio Lula da Silva, i cili po vuan dënimin me 12 vite burg në jug të...

KUBË – Raul Castro konfirmon largimin nga drejtimi i partisë në...

HAVANË, 19 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti i mëparshëm i Kubës, Raul Kastro konfirmoi sot se do të largohej në vitin 2021 nga posti i...

ARMENI – Mijëra protestues kundër zgjedhjes kryeministër të ish-presidentit

EREVAN, 16 prill /ATSH-AFP/ - Disa mijëra persona protestuan sot në Erevan, kryeqytetin armen për të protestuar kundër ish-presidentit, Serge Sarkissian, i propozuar në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA