Ballina Etiketimet Irlande

Etiketim: irlande

COVID-19 – Irlanda heq Shqipërinë nga lista e vendeve me rrezik...

DUBLIN, 12 prill /ATSH/ - Ministri irlandez i Shëndetësisë, Stephen Donnelly ka hequr nga lista e vendeve me rrezik nga Covid-19 Shqipërinë, Izraelin dhe...

BM – Johnson: I shqetësuar për dhunën në Irlandën e Veriut

LONDËR, 8 prill /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson dënoi dhunën që shpërtheu përsëri në rrugët e Irlandës së Veriut pasi një autobus u...

LONDËR – Irlanda zgjat kufizimet antiCOVID-19

LONDËR, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Irlanda do të mbetet nën masa kufizuese për të paktën edhe 40 ditë të tjera, njoftoi kryeministri i Republikës,...

BM – Mosmarrëveshje mes Londrës dhe Belfastit për kontrollet doganore

LONDËR, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike kërkoi sot qetësi dhe vetëpërmbajtje pas ndërprerjes së kontrolleve doganore të vendosura në Irlandën e Veriut pas...

LONDËR – Foster: Protokolli mbi Irlandën e Veriut i pazbatueshëm

LONDËR, 30 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministrja e Irlandës së Veriut, Arlene Foster kërkoi sot zëvendësimin e marrëveshjes mbi Irlandën e Veriut, të arritur në...

BRUKSEL – BE: Jo klauzolës së urgjencës Brexit për eksportin e...

BRUKSEL, 30 janar /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian deklaroi se nuk do të aktivizojë një klauzolë anulimi emergjent në marrëveshjen e Brexit në kufirin delikat...

COVID-19 – Londra e shqetësuar nga kufizimet e BE-së për dërgesat...

LONDËR, 29 janar /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike u shpreh sot e shqetësuar nga kufizimet e Bashkimit Europian të vendosura për dërgesat e vaksinave kundër...

COVID-19 – Irlanda zgjat kufizimin e tretë dhe vendos karantinë të...

DUBLIN, 27 janar /ATSH-AFP/ - Irlanda do të zgjasë kufizimin e tretë deri më 5 mars dhe do të miratojë për herë të parë...

FOKUS – Menaxhimi i pandemisë nga Johnson përshpejton shkëputjen e Skocisë...

LONDËR, 26 janar /ATSH-ANSA/ - Shkëputja nga Britania e Madhe e Skocisë dhe e Irlandës së Veriut po kërcënon të përshpejtohet për shkak të...

“Facebook” largohet nga parajsa fiskale irlandeze

DUBLIN, 28 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Facebook është gati t’i thotë lamtumirë parajsës fiskale irlandeze dhe të paguajë më shumë taksa në shumicën e vendeve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA