Ballina Etiketimet Irak

Etiketim: irak

UASHINGTON – SHBA rrit sigurinë në bazat e saj ushtarake në...

UASHINGTON, 26 maj /ATSH-AA/ - SHBA-ja ka rritur sigurinë e bazave ushtarake në rajonin Anbar të Irakut në një çast që janë rritur tensionet...

SHBA – Uashingtoni: Tërheqja e diplomatëve nga Iraku për shkak të...

UASHINGTON, 15 mars /ATSH-AFP/ - Tërheqja nga Iraku e trupës diplomatike amerikane që nuk është e thelbësore është e motivuar nga një kërcënim i...

MOSKË – Iraku blen sistemin rus të mbrojtjes ajrore S-400

MOSKË, 15 maj /ATSH-ANSA/ - Qeveria irakiane ka marrë vendimin që të blejë sistemet raketore ruse të mbrojtjes antiajrore S-400, sipas agjencisë shtetërore ruse...

SHBA – Departamenti i Shtetit tërheq nga Iraku një pjesë të...

UASHINGTON, 15 maj /ATSH-AFP/ - Departamenti amerikan i Shtetit urdhëroi sot që një pjesë e personelit diplomatik të largohej nga ambasada amerikane në Bagdad...

IRAK – Ushtria turke shkatërron objektiva terroriste në veri të vendit

ANKARA, 15 prill /ATSH-AA/ - Ministria e Mbrojtjes e Turqisë ka njoftuar se avionët luftarakë turq goditën objektivat e organizatës terroriste PKK në veri...

KANADA – Otava zgjat misionet ushtarake në Irak dhe Ukrainë

OTAVA, 18 mars /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze njoftoi sot zgjatjen e operacioneve ushtarake në Irak dhe Ukrainë, pesë vite pas aneksimit të Krimesë nga...

IRAK – Felipe VI në vizitë zyrtare

BAGDAD, 30 janar /ATSH-AA/ – Mbreti i Spanjës, Felipe VI mbërriti sot në Bagdad, në vizitën e parë zyrtare të një monarku spanjoll në...

IRAK – Jep dorëheqjen ministrja pas akuzave për të vëllain si...

BAGDAD, 30 dhjetor /ATSH-AFP/ - E sapo emëruar, ministrja irakiane e Arsimit, Chaïma al-Hayali  dha dorëheqjen pasi vëllai i saj shfaqet në video propaganduese...

UASHINGTON – Vizitë surprizë e Trump në Irak, e para në...

UASHINGTON, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump vajti në Irak për një vizitë surprizë disa orëshe për të takuar ushtarët amerikanë dhe...

IRAK – Trump: Amerika nuk mund të jetë më xhandari i...

BAGDAD, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja nuk mund të jetë më xhandarmëria e globit, deklaroi dje presidenti amerikan, Donald Trump gjatë një vizite të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA