Ballina Etiketimet IPHONE

Etiketim: IPHONE

UASHINGTON – Ndalohet tregtimi i “iPhone” në SHBA

UASHINGTON, 26 mars /ATSH-AFP/ - Gjyqtari i një gjykate tregtare në SHBA njohu sot shkeljen e patentave nga ana e “Apple” në konfliktin që...

230 emoji të reja, gati për publikim në vitin 2019

TIRANË, 7 shkurt /ATSH/ - Një tjetër shumëllojshmëri emoji-sh do të jetë në çdo celular iPhone me përditësimin e ri “iOS 13”. Do të jenë...

SOFT NEWS – “Huawei” ndëshkon punonjësit sepse kanë përdorur… “iPhone”

PEKIN, 4 janar /ATSH-AFP/ - Prodhuesi kinez i smarfonëve “Huawei” ka sanksionuar dy punonjës që kishin përdorur “iPhone”, smartfoni i prodhuar nga rivali i...

MYNIH – Gjykata i hap rrugën ndalimit të shitjes së “iPhone”...

MYNIH, 20 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një gjykatë e Mynihut vendosi sot një ndalim me kusht të shitjeve të modeleve të smartfonëve nga “iPhone” 7...

ITALI – Apple prezanton iPhone XR, më pak i shtrenjtë

ROMË, 26 tetor /ATSH-ANSA/ - Kompania Apple do të ketë në raftet e 50 vendeve telefonin iPhone XR, versionin me ngjyrë dhe më pak...

SOFT NEWS – Kur jetën ta shpëton një… iPhone!

BANGKOK, 21 shtator /ATSH-DPA/ - Një polic tajlandez, i cili u përfshi në një përleshje me armë, u shpëtua nga iPhone i tij, njoftoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA