Ballina Etiketimet IPARD

Etiketim: IPARD

FOTO/ Programi IPARD, i orientuar tek investimet në agroturizëm

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ - Ferma dhe resorti 'Nano' në periferi të Tiranës është një histori suksesi, një model frymëzues për të gjithë ata...
video

Grantet IPARD, ferma e dhive katërfishon prodhimin

TIRANË, 1 shkurt /ATSH/- Nga një biznes i thjeshtë dhe artizanal, fermeri Olsi Gjeta përmes grantit IPARD Like, ka krijuar tashmë fermën e tij...

Agroturizëm- IPARD II mbështet 65% të vlerës së investimit

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/- Programi IPARD II mbështet investimet në diversifikimin e ekonomisë në fshat, konkretisht në sektorin e agroturizmit, turizmit rural, prodhimin e...

Investimet në agropërpunim – IPARD II financon deri në 2 milionë...

TIRANË, 29 nëntor /ATSH/- Deri në 2.000.000 euro financon programi IPARD II, fermerët dhe sipërmarrësit që do të ndërmarrin investime në përpunimin dhe tregtimin e...

Investime në fermë – IPARD II financon fermerët deri 500 mijë...

TIRANË, 29 nëntor /ATSH/- Programi IPARD II, me një buxhet prej 21.65 milionë euro për masën e parë të saj, "Investime në fermat bujqësore",...

Korçë, fermerët informohen si të përfitojnë financim nga IPARD-i

TIRANË, 25 nëntor /ATSH/- Për më pak se një javë fillon pritja e aplikimeve të fermerëve dhe agrobiznesit, pranë zyrave qendrore të AZHBR-së, për...

Programi IPARD II- Financimi që përfitojnë fermerët dhe sektorët

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/- Tre janë masat (ose sektorët) që mbështet Programi IPARD II për bujqësinë. Financimi total i këtij programi për thirrjen e parë...

Investime në fermë – IPARD-i financon deri në 500 000 euro

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/- Në datën 30 nëntor 2018 hapet thirrja e parë për aplikime për Programin për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural – IPARD...
video

Programi IPARD, 3 skemat e aplikimit për fermerët

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1406056472865264/?t=3 TIRANË, 6 nëntor /ATSH/- Tri janë masat që mbështet programi IPARD. Grigor Gjeçi, drejtor i Politikave Zhvillimore në Ministrinë e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, tha...

Sektori i bujqësisë, 2019-a vit me financime rekord

TIRANË, 26 tetor/ATSH/- "Ne mbetemi optimistë që sektori i bujqësisë është në një fazë shumë të rëndësishme ku mund të bëjë atë hapin cilësor...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA