Ballina Etiketimet Investimet

Etiketim: Investimet

BSH: Zgjerim i investimeve direkte me 19,4%, kryesojnë energjia dhe hidrokarburet

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Flukset hyrëse të investimeve direkte u zgjeruan me 19,4%, në tremujorin e katërt të vitit të kaluar, bëri të...

Bushati: Shkodra e sotme, larg lulëzimit dhe potencialit të saj të...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ - Deputeti i Partisë Socialiste, Ditmir Bushati gjatë aktivitetit “Bashkia që Duam” të zhvilluar këtë të premte në qytetin e Shkodrës,...

Bushati: Shqipëria partnere e besueshme, turizmi motor i ekonomisë

TIRANË, 26 mars/ATSH/ - Turizmi është kthyer në një motor të rëndësishëm për zhvillimin ekonomik të vendit. Pasi e vlerësoi vendin tonë si një partnere...

Leli: Vlora do vazhdojë të transformohet me të njëjtin vrull edhe...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ - Investimet e Qeverisë shqiptare në qytetin e bukur bregdetar të Vlorës, i kanë sjellë këtij qyteti një fytyrë tjetër, duke...

Investimet u rritën me 4,7% – Kontribut kryesor prodhimi dhe shërbimet

TIRANË, 20 shkurt /ATSH/ - Sektorët e prodhimit dhe shërbime dhanë kontribut kryesor në rritjen e investimeve me 4,7%, gjatë vitit 2017. INSTAT bën të...

Rijetëzimi i trashëgimisë kulturore, motor i zhvillimit ekonomik për 2019

TIRANË, 3 janar /ATSH/ - Instituti i Monumenteve të Kulturës së bashku me Fondin Shqiptar të Zhvillimit kanë në fokusin e tyre dhe përgjatë...

9-mujori/ Investimet e huaja në ekonomi arritën në 758 milionë euro

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ - Në 9-mujorin e vitit 2018, investimet e huaja direkte në ekonominë shqiptare shënuan një total prej 758 milionë euro,...

Rriten me 13,7% Investimet e Huaja Direkte

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/- Investimet e Huaja Direkte u rritën me 13,7% gjatë vitit 2017 kundrejt një viti më parë, bëri të ditur sot...

BSH: Biznesi rriti me 204 milionë euro fitimet e riinvestuara

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/- Biznesi ka rritur me 67% fitimet e riinvestuara, të cilat për nëntë muajt e vitit 2018 kapën vlerën e 204...

2019-2021, rritje e investimeve publike në çdo sektor

Në 2019 investimet publike, zënë 5,1% të PBB ose 88.8 miliardë lekë TIRANË, 11 dhjetor /ATSH/- Investimet publike, synojnë finalizimin e projekteve të rrugëve nacionale,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA