Ballina Etiketimet Investime

Etiketim: investime

Investimet në rrjetin energjitik në Elbasan, Balla: Sistemi i ri me...

TIRANË, 5 mars/ATSH/- 4418 abonentë përfitojnë nga investimi i ri i OSHEE që përfshin disa zona të Elbasanit, Peqinit e Belshit. Bëhet fjalë për një...

Vlora, dje dhe sot/ Investimet transformuan qytetin bregdetar që para disa...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Investimet në infrastrukturë, ku përfshihen projekte madhore si Lungomare dhe Qendra Historike e Vlorës e kanë transformuar tërësisht qytetin bregdetar. Kryeministri Edi...

Investimet në 16 muaj në Berat më shumë sesa në një...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Në kuadër të investimeve të nisura dhe të tjera projekte të reja për të cilat do të nisë zbatimi, Berati do...

Qendrat urbane, furnizim 24 orë me ujë të pijshëm brenda vitit...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Qendrat urbane do të furnizohen 24 orë me ujë brenda fundit të vitit 2022. Kryeministri Edi Rama, gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët...

Mbi një trilion dollarë investime në qymyr, pavarësisht përshtatjes ndaj klimës

NJU JORK, 26 shkurt /ATSH-AA/ - Në total 4 488 investitorë institucionalë kanë investime në vlerë totale 1,03 trilionë dollarë në ndërmarrjet që veprojnë...

Berat/ Rikonstruksioni i rrjetit elektrik, fillon ndërtimi i një fideri të...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Në Berat ka nisur fillimi i ndërtimit të një fideri të ri 20 kV, në kuadër të rikonstruksionit të rrjetit elektrik...

Investimet në energji, ujësjellës e kanalizime/ Balluku takim me përfaqësues të...

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Mbështetja në sektorin e energjisë, ujësjellësit dhe kanalizimeve, ishin në fokus të takimit të zhvilluar sot mes ministres së Infrastrukturës dhe...

Dispanceria e Tiranës, dje dhe sot/ Rama: Si dita me natën...

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje sot pamje të Dispancerisë të Tiranës, ku duket qartë se si ishte deri para investimit...

FOTO- Ndryshimi si nata me ditën i Korçës/ Në Mandatin e...

TIRANË, 20 shkurt/ ATSH/ Qyteti i Korçës tashmë ka ndryshuar rrenjësisht falë investimeve të bëra nga qeveria gjatë këtyre viteve, duke e shndërruar në...

Skemat e mbështetjes në bujqësi/ Historia e çiftit që ngritën serrën...

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi solli sot në vëmendje historinë e një të reje, e cila pas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA