Ballina Etiketimet Investim

Etiketim: investim

Foto/ Nga korridor i ngushtë, në një sallë moderne, transformohet Urgjenca...

TIRANË, 3 janar/ATSH/- Më parë ishte vetëm një korridor dhe recepsion i ngushtë, ku shumica e pacientëve qëndronin në pritje jashtë ambienteve të spitalit,...

Këtë vit, rikonstruktohen 8 shkolla profesionale

TIRANË, 3 janar/ATSH/ - Shpenzimet kapitale  që kapin vlerën e 827.8 milionë lekë do të investohen në ndërtimin dhe rikonstruksionin e 8 shkollave dhe...

UKT, finalizohet një tjetër investim

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ - Ujësjellës-Kanalizimet kanë finalizuar një tjetër investim në kryeqytet. Një linjë e re shpërndarjeje e ujit të pijshëm u ndërtua shumë shpejt...

Shërbimi i Urgjencës, mbi 12 milionë euro investime për uljen e...

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ - Qeveria shqiptare ka investuar mbi 12 milionë euro për shërbimin e Urgjencës paraspitalore, me qëllim uljen e vdekshmërisë dhe invaliditetit. Sipas...
video

Standard i ri në varrezat e Sharrës

TIRANË, 22 dhjetor /ATSH/ - Rreth një vit më parë përfundoi rikonstruksioni i varrezave publike të Sharrës në Tiranë. Ky investim i kryer nga bashkia...

SHBA – “Google” planifikon investime prej disa miliardë dollarë në Nju-Jork

NJU-JORK, 17 dhjetor /ATSH-DPA/ - Gjiganti amerikan i internetit “Google” njoftoi sot planet e tij për të rritur praninë në Nju-Jork dhe të rrisë...

TEKNOLOGJI – Google investon një miliard dollarë për zgjerimin e aktivitetit

UASHINGTON, 17 Dhjetor /ATSH-AFP/ - Alphabet, kompania mëmë e Google njoftoi  synimin e saj për të investuar mbi një miliard dollarë (880 milionë euro)...

KATAR – Doha kërkon të investojë mbi 20 miliardë dollarë në...

DOHA, 16 dhjetor /ATSH-AFP/ - Katari, eksportuesi i parë në botë i gazit natyror të lëngshëm, parashikon të investojë më shumë se 20 miliardë...

Cërrik/ Shkollës “Aleks Buda” do t’i shtohen terrene të reja sportive

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/- Pas një sërë rikonstruksionesh të shkollave në qytetin e Cërrikut, falë investimit të përbashkët të ambasadës Sllovake dhe bashkisë Cërrik, shkollës...

Kompanitë hungareze interes për sektorin e energjisë së rinovueshme në Shqipëri

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Kompanitë hungareze shprehin interes për të investuar në sektorin e energjisë së rinovueshme në Shqipëri. Dr. Denes Bulkai, president i...

MOST POPULAR

HOT NEWS