Ballina Etiketimet Interviste

Etiketim: interviste

Shehi: Nuk ka hapësirë kushtetuese për t’u futur në zgjedhje, vetëm...

TIRANË, 21 maj/ATSH/- Kryetari i Partisë së Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, theksoi se "kanë përfunduar të gjithë hapësirat kushtetuese që mund t'u...

Korrigjimi i kufijve – Thaçi: Dallim i madh me shkëmbimin

TIRANË, 21 maj/ATSH/ - "Kam qenë për korrigjimin. Ideja është e imja pas takimeve me liderët e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit. Duke parë rrezikun...

Basha për BBC World: Nga protestat asnjë polic i vetëm nuk...

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se vendet anëtare të BE kanë dalë në përfundimin se progresi...

Ligji i ri për kujdesin shëndetësor, Spahiu: Rritje të cilësisë së...

TIRANË, 19 maj/ATSH/- Kuvendi i Shqipërisë miratoi pak ditë më parë ndryshimet në Ligjin për Kujdesin Shëndetësor, që është ligji themeltar për funksionimin e...

Shqiptarët dhe serbët të bëjnë për Ballkanin atë që Franca dhe...

TIRANË, 13 maj /ATSH/ - Në një intervistë për televizionin serb, Pink Tv, Kryeministri shqiptar Edi Rama mbështet fort krijimin e një klime të...

BEOGRAD – Vuçiç: Nuk do ta njoh pavarësinë e Kosovës

BEOGRAD, 8 maj /ATSH-TANJUG/ - Në një intervistë për emisionin ''Pyetësor'' të televizionit serb, RTS, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç duke iu drejtuar partnerëve të...

“Aulona Inter Folk”, ngjyrat e tingujt nga gjithë Europa ‘zbresin’ në...

TIRANË, 5 maj/ATSH-Klotilda Saraçini/ - Vlora do të 'pushtohet' nga ritmi i traditës kulturore, me këngë dhe valle popullore nga më shumë se 300...

Cakaj: Jap dorëheqjen nëse kam marrë medalje mirënjohjeje

TIRANË, 2 maj/ATSH/- Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, theksoi sot se nuk ka marrë asnjë medalje mirënjohje nga...

FOTO/ “South Outdoor Festival”, Goro: 10 mijë pjesëmarrës do shijojnë bukuritë...

TIRANË, 21 prill/ATSH-Klotilda Saraçini/- I cilësuar si një nga fshatrat më piktoreskë të Shqipërisë së Jugut, i njohur për ujin e kristaltë, plazhin e...

“Forca e Ligjit” në tremujorin e parë të 2019, arritje të...

TIRANË, 19 prill/ATSH/- Operacioni "Forca e Ligjit" për tremujorin e parë të këtij viti ka shënuar arritje shumë të madhe, ka një numër shumë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA