Ballina Etiketimet Inter

Etiketim: inter

FUTBOLL – Interi barazon me Romën agresive, Milani shton epërsinë

ROMË, 11 janar /ATSH-DPA/ - Interi barazoi dje 2-2 në Romë dhe ndodhet tani tri pikë prapa kryesuesit AC Milan. "Ne patëm mundësinë ta përfundonim...

Liga e Kampioneve/ “Interi” i dënuar për të fituar, frikë nga...

TIRANË, 9 dhjetor /ATSH/ Liga e Kampioneve luan sonte ndeshjet e fundit në grupe. Takimet më interesante janë ato të grupit B, ku "Interi" dhe...

Europa League/ Luhet sonte finalja Sevilja-Inter

TIRANË, 21 gusht /ATSH/ Sonte në mbrëmje do të zhvillohet në Këln të Gjermanisë finalja e Europa League, Sevilja – Inter. Sevilja dhe Interi nuk...

“Europa League”/ Interi kalon në finale, shkaterron 5-0 “Shakhtar Dontesk”

TIRANË, 18 gusht /ATSH/ Interi arriti të fitojë bindshëm 5-0 përballë ukrainasve të Shakhtar Donetsk, në gjysëmfinalen e “Europa League” e zhvilluar në “Merkur...

Sandro Tonali kalon tek “Inter”, zyrtarizimi pas “Europa League”

TIRANË, 12 gusht /ATSH/ Sandro Tonali do të jetë futbollisti i radhës që do t’i bashkohet "Interit" gjatë merkatos së kësaj vere. Zikaltrit kanë “djegur”...

“Inter” dhe “Manchester United”, dy gjysmëfinalistet e para të Europa League

TIRANË, 11 gusht /ATSH/ - Zikaltrit e Antonio Contes janë ekipi i parë që shkon në gjysmëfinalet e Europa League. Ata fituan 2-1 ndaj...

Futboll/ Asnjë lojtar pozitiv me koronavirus, Interi nis stërvitjen individuale

TIRANË, 8 maj/ATSH/ -Interi nis stërvitjen individuale, pasi asnjë lojtar nuk ka rezultuar pozitiv me koronavirus pas testimeve të kryera. Klubi zikaltër me një komunikim...

FUTBOLL – Obamejangu së shpejti mund të shkojë tek Interi

MILANO, 26 prill /ATSH-MIA/ - Gjiganti italian, Inter është favoriti kryesor të tërheqë sulmuesin e Arsenalit, Pjer Emerik Obamejang, nëse Lautaro Martinez braktis Barcelonën...

FUTBOLL – Inter dhuron një milion maska në luftën kundër COVID-19

MILANO, 18 prill /ATSH-AA/- Klubi italian i futbollit, Inter ka dhuruar një milion maska në mbarë vendin në kuadër të luftës kundër COVID-19. Në njoftimin...

Futbollisti i Juventusit, Rugani del pozitiv ndaj COVID-19, futen në karantinë...

TIRANË, 12 mars /ATSH/ –Virusi COVID-19 ka prekur edhe një futbollit të Seria A. Bëhet fjalë për Daniel Ruganin, qendërmbrojtësin e Juventusit që nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA