Ballina Etiketimet Integrimi

Etiketim: integrimi

Sllovenia mbështet Shqipërinë në procesin e integrimit europian

TIRANË, 15 nëntor /ATSH/ - Sllovenia mbështet Shqipërinë në procesin e integrimit europian dhe në kuadrin e organizatave ndërkombëtare Ambasadori i Shqipërisë në Slloveni, Pëllumb...

Reforma zgjedhore, Bushati: Angazhim për të bashkëpunuar me opozitën

TIRANË, 4 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ - Qeveria shqiptare është e angazhuar për të bashkëpunuar për reformën zgjedhore, deklaroi sot ministri për Europën dhe Punët...

Parlamenti gjerman mbështet Shqipërinë në procesin e integrimit europian

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ -Parlamenti gjerman mbështet Shqipërinë në procesin e integrimit europian. Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit, Genci Gjonçaj, së bashku me këshilltarë të...

Bushati në Gjermani, takim me homologun Heiko Maas

TIRANË, 30 Korrik /ATSH/ - Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ndodhet në Gjermani ku do të takohet me Ministrin e...

Ndërpriten punimet e Kuvendit, opozita kërkon praninë e kryeministrit

TIRANË, 28 qershor/ATSH-Maela Marini- Kuvendi ndërpreu punimet e seancës plenare, pas kërkesës së opozitës për praninë e Kryeministrit Edi Rama në sallën e Kuvendit,...

Rezoluta për Integrimin Europian nuk u shqyrtua në komision

TIRANË, 24 Maj/ATSH/ - Rezoluta për Integrimin Europian që Partia Socialiste vetë e hartoi dhe e vetë e votoi, ishte një tekst plotë furçe...

Apeli i Metës: Bashkëpunim që Këshilli i BE të japë vendimin...

TIRANË, 10 Maj/ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se “duke bashkëpunuar të gjithë, është tërësisht e mundshme që rekomandimi pozitiv i Komisionit...

Kukan: Negociatat për Shqipërinë duhet të ishin hapur më parë

TIRANE, 13 Shkurt/ATSH/- Erodeputeti Eduart Kukan deklaroi sot se “Shqipëria e meriton hapjen e negociatave, por duhet lobim në të gjitha vendet anëtare të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA