Ballina Etiketimet Instat

Etiketim: instat

Investimet në infrastrukturë ulën aksidentet rrugore, INSTAT: Rënie me 16,4% në...

TIRANË, 21 maj /ATSH/ - Investimet intensive në infrastrukturën rrugore dhe mirëmbajtjen e tyre ka sjellë rënie të vazhdueshme të numrit të aksidenteve rrugore...
video

VIDEO/ Statistikat e INSTAT, dëshmi e transformimit social dhe ekonomik të...

TIRANË, 16 maj /ATSH-A.ALLA/ - "Misioni i INSTAT-it ka qenë dhe mbetet prodhimi i statistikave asnjanëse, transparente, të përditësuara të cilat ndihmojnë gjykimin e...

Brahimaj: INSTAT ofron statistika të besueshme në shërbim të politikave të...

Prezantohet në Kuvend raporti vjetor i INSTAT për vitin 2018 TIRANË, 16 maj /ATSH/- INSTAT ofron statistika të besueshme në shërbim të hartimit të politikave...

INSTAT: Tirana me numrin më të lartë të lindjeve

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Në tremujorin e parë të vitit 2019, shtesa natyrore e popullsisë për 12 qarqet e Shqipërisë, shënoi vlerën më...

Institucionet kulturore, 308 shfaqje në 3 muajt e parë të 2019-ës

TIRANË, 2 maj /ATSH/ - Institucionet kulturore në kryeqytet po ofrojnë një sërë aktivitetesh kulturore për artdashësit e gjithë grupmoshave. Këto institucione po argëtojnë...

Turistët italianë zënë vend të parë për shpenzimet ditore në Shqipëri

TIRANË, 25 prill /ATSH/ - Instituti i Statistikave bën të ditur se, turistët italianë zënë vendin e parë ndër turistët e huaj për shpenzimet...

Agroturizmi dhe ndërtimi, rritet interesi i të huajve për investime në...

TIRANË, 24 prill /ATSH/ - Është rritur ndjeshëm interesi i vizitorëve të huaj që vijnë në Shqipëri për qëllime biznesi kryesisht në sektorin e...

Pushime në Shqipëri, INSTAT: Vlora, destinacioni më i preferuar nga të...

TIRANË, 24 prill /ATSH/- Qytetet shqiptare me histori e bregdet, mbeten më të preferuarat për turistët e huaj. INSTAT publikoi të dhënat mbi turizmin në...

INSTAT: Rritet numri i vizitorëve të huaj në fillim të vitit...

TIRANË, 23 prill /ATSH/ - Numri i shtetasve të huaj që vizituan Shqipërinë në tremujorin e parë të vitit 2019 u rrit me 2,7%...

Rritje e transparencës, INSTAT me 25 publikime të reja këtë vit

TIRANË, 22 prill /ATSH/- INSTAT parashikon publikimin e 25 botimeve të reja këtë vit, për sektorë të rëndësishëm të ekonomisë dhe jetës sociale në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA