Ballina Etiketimet Inspektime

Etiketim: inspektime

FOTO/ Kantieret e Kulturës, specialistët inspektojnë katedralen e Shën Nikollit

TIRANË,10 tetor /ATSH/ - Kantieret e Kulturës çdo ditë po inspektohet nga specialistët dhe institucionet përkatëse për mirëmbajtjen dhe ecurinë e restaurimit të tyre. Specialistët...
video

Monumentet e kulturës dhe trashëgimia, destinacionet e reja turistike

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/754649041548295/?t=2 TIRANË,1 tetor /ATSH/ - Monumentet e kulturës si pjesë e trashëgimisë sonë kulturore po marrin një vëmendje të veçantë nga specialistët dhe institucionet përkatëse. Këto...

Inspektim Xhamisë së Plumbit në Shkodër para restaurimit

TIRANË,21 shtator /ATSH/ - Specialistë nga Instituti i Monumenteve të Kulturës së bashku me specialistë të Drejtorisë Rajonale të Trashëgimisë Kulturore Shkodër, realizuan një...

Inspektime për restaurimin e Xhamisë së Plumbit në Shkodër

TIRANË, 13 shtator /ATSH/ - Specialistët e Institutit të Monumenteve të Kulturës Tiranë, kryen inspektime për detajet e fundit të projektit "Restaurimi i Xhamisë...

Zv.ministrja Çuçi: Penalitete për çdo prodhues që nuk respekton vendimin

TIRANË,7 gusht /ATSH/ - Në zbatim të vendimit të Këshillit të Ministrave për ndalimin e prodhimit, tregtimit dhe importimit të qeseve plastike, Inspektoriati Shtetëror...

FOTO- IMK, inspektime në Parkun Arkeologjik të Apolonisë

TIRANË, 7 korrik/ATSH/.- Specialistët e Institutit të Monumenteve të Kulturës realizuan ditët e fundit një inspektim në Parkun Arkeologjik të Apolonisë, ku kryen verifikime,...

FOTO/ Amantia, historia e qytetit antik që tërheq turistët

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ - Me nisjen e sezonit turistik të vitit 2018, një nga destinacionet kryesore turistike për Qarkun e Vlorës është parku...

SHBA – Uashingtoni: Inspektimet në centralet bërthamore iraniane duhet të vazhdojnë

UASHINGTON, 11 maj /ATSH-AFP/ - Shtëpia e Bardhë kërkon që inspektimi i centraleve bërthamore iraniane të vazhdojë, pavarësisht tërheqjes së SHBA-së nga marrëveshja bërthamore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA