Ballina Etiketimet Infektime

Etiketim: infektime

IZRAEL – Sërish rekord i rasteve të infektimeve me Covid-19

TEL AVIV, 19 janar /ATSH-DPA/ - Izraeli konfirmoi një rekord me 10 021 raste të reja me koronavirus, deklaroi Ministria e Shëndetësisë, ndërsa vendi...

COVID-19 – MV – Ulet numri i të infektuarve, por jo...

SHKUP, 19 janar /ATSH-MIA/ - Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut deklaroi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 529 teste, ndërsa...

Bino: Grumbullimet e fundvitit rritën infektimet, plan kombëtar për vaksinimin

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Shefja e departamentit të Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino tha se grumbullimet e fundvitit kanë rritur edhe numrin...

SPANJË – Rekord infektimesh, 39 000 raste të reja në 24...

MADRID, 13 janar /ATSH-AFP/ - Spanja ka regjistruar një numër rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit, që nga fillimi i pandemisë,...

GJERMANI – RKI: Rritja e infektimeve me COVID-19 shqetësuese

BERLIN, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Rritja aktuale e numrit të infektimeve me COVID-19 në Gjermani është shqetësuese, theksoi sot presidenti i Institutit Shëndetësor Robert-Koch...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 2620 testime, 545 të shëruar, 752 raste...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi se në 24 orët e fundit janë kryer 2620 testime, duke përfshirë këtu edhe...

TOKIO – Kufizime përballë rritjes së infektimeve me COVID-19

TOKIO, 25 nëntor /ATSH-AFP/ - Tokio do t'u kërkojë banorëve të saj të shmangin daljet jothelbësore dhe tregjeve që shërbejnë alkool të mbyllen më...

ITALI – Në një muaj, 27 000 infektime me COVID-19 mes...

ROMË, 23 nëntor /ATSH-ANSA/ - Presioni mbi spitalet në të gjithë Italinë është i tmerrshëm, në vetëm një muaj janë infektuar 27 000 mjekë...

BM – Stabilizohet kurba e infektimeve me COVID-19, por mbi 20...

LONDËR, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Kurba e valës së dytë të COVID-19 po stabilizohet në Britaninë e Madhe pas dy javëve kufizimi të plotë...

SHBA – Rekord infektimesh me Covid-19, 91 000 në 24 orët...

UASHINGTON, 30 tetor /ATSH-ANSA/ - Mbi 91 000 janë rastet e reja me koronavirus në SHBA, sipas shifrës së re të përditësuar nga universiteti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA