Ballina Etiketimet Indi

Etiketim: indi

Edhe kjo ndodh kur voton gabimisht për partinë që nuk doje

NJU DELHI, 18 mars /ATSH/ - Një votues indian pretendon se preu gishtin tregues në shenjë vetëndëshkimi, pasi kuptoi se kishte votuar për partinë...

Google dhe Microsoft investime në Josh, rivali indian i TikTok

NJU JORK, 3 janar /ATSH-ANSA/ - Google dhe Microsoft janë ndër investitorët e një rivali indian të TikTok. Aplikacioni në fjalë quhet Josh dhe...

SOFT NEWS – Kina importon nga India… oriz?

NJU DELHI, 2 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Për herë të parë në tridhjetë vjet Kina ka filluar importimin e orizit indian, njoftoi sot B.V. Krishna...

INDI – Rritja e rasteve me Covid-19 ezauron numrin e shtretërve...

NJU DELHI, 13 nëntor /ATSH-DPA/ - Spitaleve po mbarojnë shtretërit e kujdesit intensiv për pacientët me sëmundjen kritike të Covid-19 në Nju Delhi, ndërsa...

WhatsApp me pagesë?

NJU DELHI, 6 nëntor /ATSH-DPA/ - WhatsApp, platforma e mesazheve në pronësi të Facebook, nisi funksionin e saj të pagesës për përdoruesit në të...

SHBA – Pompeo fillon turin indo-paqësor

UASHINGTON, 26 tetor /ATSH-DPA/ - Zyrtarët më të lartë të departamenteve amerikane të Shtetit dhe të Mbrojtjes filluan turin gjashtëditor të vizitave zyrtare në...

SIDNEI – Australia i bashkohet SHBA-së, Japonisë dhe Indisë në manovrat...

SIDNEI, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Australia do të marrë pjesë në nëntor në manovrat ushtarake në brigjet indiane që do të mbledhin së bashku...

INDI – Më në fund regjistrohet numri më i ulët i...

NJU DELHI, 13 tetor /ATSH-DPA/ - India raportoi 55 342 raste të reja Covid-19 , rritja më e ulët ditore që nga mesi i...

COVID-19 – India drejt thyerjes së të gjitha rekordeve

NJU DELHI, 3 tetor /ATSH-AFP/ - Numri i të vdekurve lidhur me koronavirusin në Indi kaloi sot pragun prej 100 000, sipas shifrave zyrtare,...

SHBA – Modi: Aftësitë e Indisë do të ndihmojnë njerëzimin kundër...

UASHINGTON, 26 shtator /ATSH-DPA/ - India, e cila është prodhuesja më e madhe e vaksinave në botë, do të përdorë burimet e saj në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA