Ballina Etiketimet Imigracion

Etiketim: imigracion

LONDËR – Marrëveshje BM-Francë për frenimin e imigracionit klandestin

LONDËR, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Patrullime shtesë dhe mjete të reja teknologjike do të vendosen përgjatë plazheve franceze në kuadër të një marrëveshjeje të...

KOMENT – Vaksina kundër COVID-19, një histori suksesi imigracioni

BERLIN, 12 nëntor /ATSH-AA/ - Zhvillimi i kandidatit të parë të efektshëm në botë për vaksinat kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka kthyer vëmendjen...

FOKUS – BM: Mbi 3,8 milionë qytetarë të BE-së kanë aplikuar...

LONDËR, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Mbi 3,8 milionë qytetarë të BE-së kanë bërë kërkesë për t'u vendosur në Britaninë e Madhe, sipas një skeme...

JERUZALEM – Izraeli përgatitet për një valë emigracioni hebre postCOVID-19

JERUZALEM, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Francezi me origjinë hebreje, Dan Bocobza po mendon ende për mundësinë e emigrimit të tij dhe ajo që e...

LONDËR – Parlamenti miraton reformën e imigracionit post-Brexit

LONDËR, 19 maj /ATSH-AFP/ - Parlamentarët britanikë miratuan ligjin që i jep fund lëvizjes së lirë të punëtorëve me Bashkimin Europian, me një votim...

SHBA – Trump njofton ndërprerjen e përkohshme të imigracionit

UASHINGTON, 21 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se do të ndërpriste përkohësisht imigracionin në SHBA për të mbrojtur punonjësit amerikanë...

BM – Morris: Së shpejti detaje për sistemin e ri të...

LONDËR, 30 janar /ATSH-ANSA/ - Qeveria po përgatit detajet të një sistemi të ri për të menaxhuar imigracionin pas periudhës Brexit, deklaroi ambasadorja britanike...

BM – Johnson gati për kufizimet e reja për imigracionin e...

ROMË, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson është i gatshëm të vendosë kufizime të reja për imigrantët e pakualifikuar për të hyrë...

FOKUS – Mitsotakis: BE e konsideron Greqinë si parking për migrantët

ATHINË, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis kritikoi Bashkimin Europian se po e konsideronte Greqinë dhe vendet e tjera të hyrjes në...

GREQI – Zbulohen 41 migrantë në një kamion frigoriferik

SELANIK, 4 nëntor /ATSH-AFP/ - Dyzet e një migrantë u zbuluan të fshehur në një kamion frigoriferik, i kapur në një autostradë në veri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA