Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Ambasadori i ri i Republikës Popullore të Kinës paraqet kredencialet

TIRANË, 24 janar /ATSH/ - Presidenti Ilir Meta, pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Republikës Popullore të Kinës, Zhou Ding. Presidenti Meta vlerësoi...

Meta: Brenda 7 ditëve do shprehem mbi kandidaturën e Ramës si...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ - Presidenti Republikës Ilir Meta tha se brenda 7 ditësh do të japë një përgjigje për dekretimin e Edi Ramës...

Meta vlerëson sportistët e shquar të klubit “Skënderbeu”

TIRANË, 28 dhjetor /ATSH/ - Në kuadrin e Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi gjatë një ceremonie të veçantë të...

Strugë, ceremoni përkujtimore për prof. dr. Luan Hajdaragën

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ - “Luan Hajdaraga hyri në jetën politike shqiptare si zë i fuqishëm progresist”, deklaroi sot Presidenti i Republikës, Ilir Meta...

Universiteti i Kalabrisë, vatra arsimore e lidhur me identitetin arbëresh

TIRANË, 8 nëntor /ATSH/ - Presidenti Ilir Meta vizitoi sot Universitetin e Kalabrisë në Kozenca. ''Kënaqësi të vizitoja sot Universitetin e Kalabrisë në Kozenca, këtë vatër...

I jepet lamtumira e fundit tenorit legjendar Gaqo Çako

TIRANË,2 gusht /ATSH/ - Miq, familjar dhe personalitete të artit shqiptar i dhanë lamtumirën e fundit mes dhimbjesh e lotësh, tenorit të njohur Gaqo...

Apeli i Metës: Bashkëpunim që Këshilli i BE të japë vendimin...

TIRANË, 10 Maj/ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se “duke bashkëpunuar të gjithë, është tërësisht e mundshme që rekomandimi pozitiv i Komisionit...

Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Liri Belishovës

TIRANE, 24 Prill/ATSH/- Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Liri Belishovës. "Nderim për atë dhe të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA