Ballina Etiketimet Ikona

Etiketim: ikona

video

Restaurohen 10 ikona në laboratorin e Muzeut Mesjetar Korçë

TIRANË, 8 prill /ATSH/ - Në muzeun e Artit Mesjetar në Korçë janë restauruar së fundmi 10 ikona, një punë e vyer e specialistëve të...

FOTO/ Procesi i restaurimit të ikonave ngjall intres tek brezi i...

TIRANË, 20 shkurt /ATSH/ - Brezi i ri për shkak të nismave të ndërmarra nga Ministria e Kulturës po afrohet përherë e më shumë...

230 emoji të reja, gati për publikim në vitin 2019

TIRANË, 7 shkurt /ATSH/ - Një tjetër shumëllojshmëri emoji-sh do të jetë në çdo celular iPhone me përditësimin e ri “iOS 13”. Do të jenë...
video

Ikonat, thesaret e trashëgimisë shqiptare ekspozohen në selinë e UNESCO-s në...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/799846937026692/ TIRANË, 21 nëntor/ATSH/- Ikonat, thesaret e trashëgimisë shqiptare janë ekspozuar në Paris në kuadër të 60-vjetorit të Shqipërisë në UNESCO. Në ekspozitën "Një dritare në...
video

Ikonat shqiptare ekspozohen në selinë e UNESCO-s, Paris

https://www.facebook.com/mirela.kumbaro/videos/10217999024588577/ TIRANË,19 nëntor /ATSH/ - Ekspozita “Një dritare në trashëgiminë kulturore” hapet sot në selinë e UNESCO-s në Paris. Në këtë ekspozitë do paraqiten ikona të...

FOTO/ Muzeu Onufri, rezultate mbresëlënëse pas restaurimit të 5 ikonave

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ - Përfundoi projekti për restaurimin e pesë ikonave të amvonës së Katedrales “Fjetja e Shën Mërisë” në Muzeun Onufri në...

Berat, ikonave të Amvonës në muzeun “Onufri” do t’i rikthehet madhështia

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ - Pesë ikonat e Amvonës në Katedralen “Fjetja e Shën Mërisë”, sot “Muzeu Onufri”, Berat do t'i nënshtrohen së shpejti procesit...

FOTO- Berat, specialistët përfundojnë dezinfektimin e ikonave

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ - Laboratori i Restaurimit të Veprave të Artit në qytetin e Beratit ka përfunduar procesi e dezinfektimit të fondit të ikonave. Drejtoria...

FOTO/ Berat, restaurohen ikonat “Hyrja në Jeruzalem” dhe “Profeti Ilia”

TIRANË, 17 qershor/ATSH/.- Laboratori i Restaurimit të Veprave të Artit në qytetin e Beratit vijon punën për nxjerrjen në dritë të thesareve të lëna...

Restaurohen ikonat “Hyrja në Jeruzalem” dhe “Profeti Ilia” në Berat

TIRANË, 5 Maj/ATSH/.- Ikonat "Hyrja në Jeruzalem" dhe "Profeti Ilia" i janë nënshtruar procesit të restaurimit nga specialistët e laboratorit të restaurimit të veprave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA