Ballina Etiketimet Ibrahimaj

Etiketim: Ibrahimaj

Opozita e vonuar me taksën 0 për biznesin e vogël/ Sot...

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ "Opozita është e vonuar në premtimin për t'i hequr taksën biznesit të vogël, pasi qeveria tashmë e ka realizuar këtë dhe...

Fiskalizimi/ Ibrahimaj: Të dhënat transferohen në kohë reale te Tatimet, ndihmon...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ Drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se nga Fiskalizimi preken të gjithë tatimpaguesit që lëshojnë fatura dhe se...

Fiskalizimi nuk shton koston e biznesit

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Nisja e zbatimit të reformës së Fiskalizimit nuk do të shtojë koston e biznesit. Për këtë siguruan Kryeministri Edi Rama dhe drejtoresha...

Politikat mbështetëse minimizuan efektet e pandemisë në ekonomi/ Ibrahimaj: Në fund...

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Pavarësisht situatës së krijuar prej pandemisë së COVID-19, numri i biznesve në vend është rritur. Kjo u bë e ditur nga Drejtoresha...

Fiskalizimi/ Deri më 1 shtator të gjitha subjektet do vazhdojnë të...

TIRANË, 5 janar/ATSH/ Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj bën të ditur se janë rreth 7600 biznese që prej datës 1 janar kanë...

Fiskalizimi/ Ibrahimaj: Proces gradual modernizimi, nuk ka penalizime për periudhën tranzitore

TIRANË, 4 janar/ATSH/ 7600 biznese nga data 1 janar e këtij viti nisën zbatimin e sistemit të ri të lëshimit të faturave tatimore, të...

Fiskalizimi/ Ndihmon për të ndjekur zinxhirin e të ardhurave dhe të...

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ Zbatimi i ligjit të ri për fiskalizimin, i cili fut në përdorim faturat elektronike për transaksionet mes biznesit dhe enteve publike...

Fiskalizimi/ Ibrahimaj: Të dhënat e tatimpaguesve do jenë të mbrojtura

TIRANË, 22 dhjetor/ATSH/ Nga 1 janari, të gjitha bizneset që kanë marrëdhënie me shtetin do të lëshojnë vetëm faturë elektronike si dokumentacion të vlefshëm...

Fiskalizimi nis më 1 janar/ Ibrahimaj: Administrata tatimore, gati për zbatimin...

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Nga data 1 janar do të nis procesi i Fiskalizimit, i cili do të ndryshojë mënyrën e raportimit të shitjeve për...

Paga e luftës/ Rreth 1500 individë të korrigjojnë të dhënat e...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Rreth 1500 individëve të cilëve u ka lindur e drejta të përfitojnë "pagën e luftës" prej 26 mijë lekë në muaj...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA