Ballina Etiketimet I detyrueshem

Etiketim: i detyrueshem

COVID-19 – Scholz pro vaksinimit të detyrueshëm

BERLIN, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Kancelari i ardhshëm gjerman, Olaf Scholz, tha sot se është në favor të vaksinimit të detyrueshëm kundër COVID-19 për...

COVID-19 – Mitsotakis: Vaksinimi i mbi 60-vjeçarëve i detyrueshëm

ATHINË, 30 nëntor /ATSH-ANA/ - Vaksinimi kundër COVID-19 do të bëhet i detyrueshëm për të gjithë qytetarët e moshës mbi 60 vjeç, njoftoi sot...

FOKUS – Gjermanët mbështesin vaksinimin e detyrueshëm kundër COVID-19

BERLIN, 24 nëntor /ATSH-DPA/- Ekziston një mbështetje e fortë që vaksinimi kundër koronavirusit të bëhet i detyrueshëm në Gjermani, sipas një sondazhi të YouGov,...

COVID-19 – Qeveria çeke konsideron vaksinimin e detyrueshëm për të moshuarit

PRAGË, 24 nëntor /ATSH-DPA/ - Legjislacioni i ri për ta bërë të detyrueshëm vaksinimin kundër koronavirusit për këdo mbi 60 vjeç është aktualisht në...

NJU-JORK – Vaksinimi antiCOVID-19 i detyrueshëm për policinë dhe zjarrfikësit

NJU-JORK, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Qyteti i Nju-Jorkut do ta bëjë vaksinimin antiCOVID-19 të detyrueshëm për të gjithë zyrtarët e saj, duke shtuar policinë...

COVID-19 – Zelanda e Re bën të detyrueshëm vaksinimin për punonjësit...

MELBURN, 12 tetor /ATSH-AA/ - Zelanda e Re, që po lufton kundër variantit Delta të COVID-19, e ka bërë të detyrueshëm vaksinimin për personat...

COVID-19 – Ukraina bën vaksinimin të detyrueshëm për mësuesit dhe nëpunësit...

KIEV, 7 tetor /ATSH-AFP/ - E goditur nga një valë e re e COVID-19, Ukraina njoftoi sot vaksinimin e detyrueshëm për mësuesit dhe nëpunësit...

SLLOVENI – Vaksinim i detyrueshëm kundër COVID-19 për shërbimin publik

LJUBJANË, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Sllovenia ka dekretuar detyrimin e vaksinimit kundër COVID-19 për punonjësit e saj të shërbimit publik, një masë që synon...

GREQI – Vaksinimi kundër COVID-19 i detyrueshëm për punonjësit e shëndetësisë

ATHINË, 31 gusht /ATSH-DPA/ - Qeveria greke pritet të zbatojë të mërkurën masën e vaksinimit të detyrueshëm kundër COVID-19 për këdo që punon në...

COVID-19 – Vaksinimi i detyrueshëm për mësuesit në qytetin e Nju-Jorkut

NJU-JORK, 23 gusht /ATSH-AFP/ - Nju-Jorku njoftoi sot se do ta bëjë të detyrueshëm vaksinimin për stafin në shkollat ​​e tij publike, përfshirë mësuesit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA