Ballina Etiketimet Hyrje

Etiketim: hyrje

MEPJ: Masat e reja anti-COVID për hyrjen në Kosovë

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot masat e reja të vendosura nga Kosova, për udhëtimet në kushtet e...

MEPJ: Greqia shtyn masat aktuale anti-COVID deri më 24 janar

TIRANË, 11 janar /ATSH/ Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot se Greqia ka shtyrë masat aktuale anti-COVID deri më datë 24...

Hyrja në Izrael me certifikatë vaksinimi

TIRANË, 11 janar /ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Izrael njoftoi sot rregullat e reja të hyrjes në Izrael. "Duke filluar nga data 9 Janar 2022,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID në Greqi

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ Prej ditës së sotme shqiptarët që hyjnë në Greqi, përveç certifikatës së vaksinimit duhet të kenë edhe test negativ PCR, kryer...

Hyrja në Greqi, MEPJ: Njihen të gjitha certifikatat e vaksinimit

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot se nuk ka asnjë ndryshim thelbësor të protokollit të COVID-19 për hyrjen...

COVID-19 – Uashingtoni paraqet rregulloren e hyrjes në SHBA 

UASHINGTON, 26 tetor /ATSH-AFP/ - Të miturit nën moshën tetëmbëdhjetë vjeç nuk do të kenë nevojë të provojnë se janë të vaksinuar kundër COVID-19...

MEPJ: Rregullat e reja për hyrjen në Kosovë

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, njoftoi se nga sot se ndryshojnë rregullat për hyrjen në Kosovë. “Duke nisur nga data...

MEPJ: Masa të reja për hyrjen në Zvicër

TIRANË, 5 tetor/ATSH/  Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar mbi masat e reja të vendosura nga qeveria zvicerane për hyrjet në...

Rreth 4.4 milionë shtetas të huaj kanë hyrë në Shqipëri në...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Rreth 4.4 milionë shtetas të huaj kanë hyrë në Shqipëri gjatë 8-mujorit të 2021, duke shënuar rritje me 2,5 herë krahasuar...

UASHINGTON – SHBA heq kufizimet e hyrjes për të huajt e...

UASHINGTON, 20 shtator /ATSH-DPA/ - SHBA do të heqë kufizimet e udhëtimit për personat nga jashtë vendit, të cilët mund të provojnë se janë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA