Ballina Etiketimet Humbje

Etiketim: humbje

”Brussels Airlines” 293 milionë euro humbje nga pandemia

BRUKSEL, 5 mars /ATSH-AA/ - Kompania ajrore kryesore e Belgjikës, ''Brussels Airlines'' e mbylli vitin 2020 me një humbje prej 293 milionë euro për...

COVID-19 – Humbje rekord për Air France-KLM

PARIS, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Air France-KLM ka humbur 7,1 miliardë euro vitin e kaluar, një tronditje e pazakontë, e shkaktuar nga COVID-19 që...

”Harley-Davidson” me humbje katastrofike

UASHINGTON, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Kompania e famshme e prodhimit të motoçikletave ''Harley-Davidson'' Inc (HOG) raportoi se humbja neto e tremujorit të katërt ishte...

FOKUS – OKB: Turizmi botëror ka humbur 1 300 miliardë dollarë...

MADRID, 28 janar /ATSH-AFP/ - Sektori turistik botëror ka humbur 1 300 miliardë dollarë në 2020 nën efektin e kufizimeve të lëvizjeve si pasojë...

FUTBOLL – Deloitte: Klubet kryesore të Europës humbën 1,1 miliardë euro...

BERLIN, 26 janar /ATSH-DPA/ - Njëzetë klubet kryesore në Europë humbën 1,1 miliardë euro (1,3 miliardë dollarë) në sezonin 2019-20 për shkak të pandemisë...

FUTBOLL – Reali i Madridid humbi mbi 100 milionë euro për...

MADRID, 3 dhjetor /ATSH-AA/ - Gjiganti spanjoll i futbollit, Reali i Madridit ka humbur më shumë se 100 milionë euro (120 milionë dollarë) të...

COVID-19 – Turizmi malor humbje prej 70%

ROMË, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - COVID-19 rrezikon që turizmi malor dimëror të regjistrojë humbje prej 70,2% të të ardhurave, që në sezonet e fundit...

“Emirates” humb 3,4 miliardë dollarë, për herë të parë në 30...

DUBAI, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Kompania ajrore ''Emirates'' njoftoi sot humbje gjysmë vjetore prej 3,4 miliardë dollarësh (rreth 2,9 miliardë euro), për herë të...

Gjitarët dhe zogjtë do të humbin 1/4 e habitatit të tyre...

LONDËR, 9 nëntor /ATSH-ANSA/ - Nga gjitarët te zogjtë dhe amfibët, shumë specie në të gjithë botën tashmë kanë parë që 18% e habitatit...

GJERMANI – ”Lufthansa” humbje më të madhe nga sa pritej prej...

BERLIN, 5 nëntor /ATSH-DPA/- Transportuesi gjerman ''Lufthansa'' pësoi një humbje më të madhe nga sa pritej në tremujorin e tretë pas një rënie të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA