Ballina Etiketimet Homazhe

Etiketim: homazhe

FOKUS – Bota nderon Princin Philip

LONDËR, 9 prill /ATSH-AFP-DPA/ - Një punë e jashtëzakonshme, një njeri që mishëronte një brez, i cili përfaqësonte Britaninë e Madhe me dinjitet, një...

Homazhe në nder të ish-kryeministrit të “Pajtimit Kombëtar”, deputetit Bashkim Fino

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Në nder të deputetit të Partisë Socialiste, Bashkim Fino, i cili humbi betejën me COVID-19, kanë nisur homazhet në Pallatin e...

“Nderi i Kombit” për gjeneralbrigade Ndriçim Sallaku/ Meta: Ushtarak model karriere

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot homazhe në nderim të gjeneralbrigade Ndriçim Sallaku, i cili humbi betejën me COVID-19. "Gjeneralbrigade Ndriçim Sallaku, një...

Rama në Bari, homazhe në përkujtimoren e Luigj Gurakuqit

TIRANË, 6 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama bëri sot homazhe në përkujtimoren e vendosur në vendin ku humbi jetën shqiptari i madh Luigj Gurakuqi, në...

Osmani e Kurti homazhe te varri i Ibrahim Rugovës në 13-vjetorin...

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- Me rastin e 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani së bashku me kandidatin e Lëvizjes...

​Homazhe në Prekaz në 13-vjetorin e pavarësisë/Jashari: U desh sakrificë për...

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- Të bashkuar për të çuar proceset para, është thirrja qe po bën përfaqësuesi i familjes Jashari, Bekimi. Në 13-vjetorin e Pavarësisë së...

Kryebashkiaku Veliaj dhe ambasadori i Izraelit homazhe në Memorialin e Holokaustit

- Veliaj: Koha të reflektojmë, të ndahemi nga kultura e përçarjes dhe e shpifjeve - TIRANË, 27 janar/ATSH/ Në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të viktimave...

Rama dhe familjarët homazhe në nderim të 4 të vrarëve në...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, ministra, deputetë të Partisë Socialiste, familjarë të viktimave dhe qytetarë, zhvilluan sot homazhe për viktimat e 21 Janarit...

FOTO/ Homazhe për akademikun Petraq Petro/ Gjinushi: Përfaqësues i dijes shqiptare...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Studiuesi i shkencave matematike Petraq Petro, anëtar i Akademisë së Shkencave që nga viti 2008, profesor i njohur, matematikan, u nda...

8 Dhjetori/ PD, homazhe te monumenti i Azem Hajdarit në Qytet...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha dhe drejtues të PD-së, zhvilluan sot homazhe në monumentin e heroit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA