Ballina Etiketimet Homazh

Etiketim: homazh

La Liga: Messi më i miri i historisë

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - La Liga i ka bërë një homazh Lionel Messit pas kualifikimit të "Barcelonës" në gjysmëfinale të Championsit, ku në...

FOTO/ Shpaloset koleksioni i fundit nga Karl Lagerfeld

TIRANË, 22 shkurt /ATSH/ - Sfilata e Vjeshtë/Dimër 2019-2020 e Fendi-t u mbyll me një homazh për stilistin e njohur Karl Lagerfeld. Modelet e sfilatës...

“A Private War” homazh për gazetarinë në epokën Fake News

LONDËR, 22 tetor /ATSH-AFP/ - "A Private War" përshkruan karrierën e gjatë të Marie Colvin, e njohur si korrespondentja e luftës, së cilës iu...

SHBA – Homazh plot me emocion për ish-Zonjën e Parë, Barbara...

HUSTON 22 prill /ATSH-AFP/ - Ish-presidentë, familjarë dhe miq u mblodhën sot për t'i dhënë lamtumirën e fundit ish-Zonjës së Parë të SHBA-së, Barbara...

SHBA – Homazhe në kujtim të Martin Luther King, 50 vjet...

MEMPHIS, 5 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja bëri një homazh në kujtim të Martin Luther King, vrarë 50 vjet më parë në Memphis (Tennessee) nga...

SERBI – Përkujtohet 15-vjetori i vrasjes së kryeministrit Gjingjiç

BEOGRAD, 12 mars /ATSH-ANSA/ - Me rastin e përvjetorit të 15-të të vrasjes së kryeministrit reformator Zoran Gjingjic, kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, e shoqëruar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA