Ballina Etiketimet Homazh

Etiketim: homazh

SHBA – Biden: 500 000 viktima nga Covid-19 një bilanc pikëllues

UASHINGTON, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Pesëqind mijë viktima nga Covid-19 përbën një  bilanc pikëllues, deklaroi presidenti amerikan, Joe Biden ndërsa numri i vdekjeve të...

177 vjetori i lindjes së Ismail Qemalit/ Rama: Do të shëmbëllejë...

TIRANË, 16 janar/ATSH/ "Njeriu që fati zgjodhi për ne, për të vendosur mbi kryet e Nënës Shqipëri, kurorën e sovranitetit, ishte një shqiptar i...

FRANCË – Macron homazhe për 50-vjetorin e vdekjes së De Gaulle

PARIS, 12 nëntor /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron, po merr pjesë në përvjetorin e 50-të të vdekjes së Charles-de-Gaulle, në Colombey-les-deux-Eglises, rreth 300...

FOTO/ “Dritë… për nesër”, koncerti homazh për viktimat e COVID-19 në...

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ “Dritë... për nesër” titullohej koncerti homazh i organizuar mbrëmjen e djeshme nga bashkia e Tiranës për viktimat e shkaktuara nga pandemia...

Homazh/ Rama përkujton Sulejman Delvinën, kryeministri i parë shqiptar që iu...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama përkujtoi sot Sulejman Delvinën,  kryeministri i parë shqiptar që iu përshtat idesë së parlamentarizmit. "Sulejman Delvina nuk dukej i...

“Homazh”/ Zai Fundo, një nga figurat intelektuale më të adhuruara të...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama përkujtoi sot përmes rubrikës "Homazh", Zai Fundon, një nga figurat intelektuale dhe aktiviste më të adhuruara të së...

“Homazh”/ Safet Butka, ktheu në prioritet mbarëkombëtar arsimin e Shqipërisë së...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi rama përkujtoi sot përmes rubrikës "Homazh" , Safet Butkën, i cili ndikoi që arsimi të kthehej në Shqipërinë e...

“Homazh”/ Sabiha Kasimati, referim i një brezi

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama përkujtoi sot përmes rubrikës "Homazh", Sabiha Kasimatin, një hijeshi shqiptare që iu bë hije regjimit gjakatar komunist. "E asgjësuan sepse...

“Homazh”/ Pandeli Evangjeli, rilindasi dhe shtetndërtuesi që gjendet në katakombet e...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama përkujtoi sot përmes rubrikës "Homazh", rilindasin dhe shtetndërtuesin, Pandeli Evangjelin. "Pandeli Evangjeli është pjesë e atij rradhoji rilindasish dhe...

“Homazh”/ Ndrek Luca, një nga korifejtë e kinemasë shqiptare

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama përkujtoi sot, përmes rubrikës "Homazh", aktorin e njohur shqiptar, Ndrek Luca, një nga korifejtë e kinemasë shqiptare. Rama tha...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA