Ballina Etiketimet Holande

Etiketim: Holande

HOLANDË – Rutte: Marrëveshja e Brexit nuk është e hapur për...

HAGË, 24 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte paralajmëroi sot se Bashkimi Europian nuk do të rihapë negociatat mbi marrëveshjen e Brexit me...

Presidentja e Senatit të Holandës, Ankie Brokers-Knol: E impresionuar nga Reforma...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë i kryesuar nga Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u prit sot nga presidentja e Senatit të...

Ruçi pas takimeve në Holandë: Rezoluta për vizat nuk do zbatohet

TIRANË, 22 maj /ATSH/ - Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka deklaruar se për anëtarët e Bashkimit Europian, braktisja e institucioneve dhe braktisja e...

FOTO/ Holanda vlerëson arritjet e Shqipërisë: Presim rekomandimin pozitiv nga KE

TIRANË, 21 maj /ATSH/ - Kryetarja e Parlamentit të Holandës, Khadija Arib vlerësoi arritjet e Shqipërisë në fushën e reformave dhe nënvizoi në mënyrë...

Avramopoulos: KE asnjë njoftim nga shtetet anëtare për pezullim të vizave

TIRANË, 21 maj/ATSH/- Komisioneri për Migracionin, Punët e Brendshme dhe Shtetësinë të Bashkimit Europian, Dimitris Avramopoulos, deklaroi sot në Tiranë se "Komisioni Europian nuk...

Formula 1 – Holanda rikthehet pas 35 vitesh

AMSTERDAM, 14 maj /ATSH-AA/ - Holanda duke filluar nga viti i ardhshëm do të hyjë sërish në kalendarin e Formula 1. Në deklaratën e bërë...

SOFT NEWS – Holanda vishet me portokalli për të festuar Ditën...

AMERSFOT, 27 prill /ATSH-DPA/ - Holandezët ishin veshur të gjithë me portokalli sot për të festuar ditëlindjen e mbretit të tyre, Willem Alexander. Me panaire,...

“Dita e Mbretit”, Meta merr pjesë në pritjen e Ambasadës së...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në pritjen e organizuar me rastin e Ditës së Mbretit nga Ambasada e Holandës në...

HOLANDË – Spektakël në kopshtin më të madh të tulipanëve

AMSTERDAM, 20 prill /ATSH-AA/ - Kopshti botanik “Keukenhof” në Holandë, i njohur si kopshti më i madh në botë i tulipanëve dhe i cilësuar...

Vizat, qeveria holandeze asnjë hap për t’iu drejtuar KE-së

TIRANË, 18 prill/ATSH-Maela Marini/ "Qeveria holandeze nuk ka ndërmarrë ende asnjë veprim dhe nuk ka dhënë ende shenjë se do të ndërmarrë hapin që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA