Ballina Etiketimet Hetim

Etiketim: hetim

FRANCË – Proces gjyqësor ndaj ish-kryeministrit Fillon dhe bashkëshortes së tij

PARIS, 23 prill /ATSH-AFP/ - Hetuesit urdhëruan fillimin e një procesi gjyqësor ndaj ish-kryeministrit François Fillon dhe bashkëshortes së tij Penelope, në çështjen e...

SHBA – Trump: Rezultati i hetimit Mueller, “Game Over” për demokratët

NJU-JORK, 18 prill /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump shkruan në profilin e tij në “Twitter” se loja për demokratët mbaroi pasi hetimi i...

SHBA – Trump: Hetimi rus, mashtrimi më i madh në historinë...

UASHINGTON, 16 prill /ATSH-AFP/ - Dy ditë nga publikimi i raportit mbi dyshimet për lidhje mes Moskës dhe fushtatës presidenciale të Donald Trump,, presidenti...

Ekspertim për Admir Murataj, gjykata kërkon raport më të plotë nga...

TIRANË, 16 prill /ATSH-A. Fortuzi/- Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të martën që t'i japë dy javë kohë Prokurorisë së Krimeve të Rënda...

FRANKFURT – Ish-drejtori i përgjithshëm i VW nën akuzë për mashtrim

FRANKFURT, 15 prill /ATSH-AFP/ - Gjykata gjermane përshpjetoi sot procedurat drejt një procesi gjyqësor për "dieselgate" me akuzën për mashtrim të ish-drejtorit të përgjithshëm...

Policia procedon 54 persona në 24 orët e fundit

TIRANË, 15 prill/ATSH/- Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë proceduar penalisht 54 shtetas, nga këta: 16 janë të arrestuar, 34...

SHBA – Trump: Nuk e kam lexuar raportin Mueller mbi hetimin...

UASHINGTON, 10 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk e ka parë dhe as nuk e ka lexuar raportin e...

MEKSIKË – Maradona hetohet për mbështetje të Maduros

MEKSIKO, 4 prill /ATSH-AFP/ - Federata Meksikane e Futbollit (FMF) deklaroi se legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona do të hetohet për shkeljen të...
video

Marku: Turp, prokuroria nuk është supermarket që çdo gjë ka çmim

TIRANË, 27 mars/ATSH/ - Kryeprokurorja Arta Marku gjatë analizës vjetore të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ka kërkuar nga prokurorët të hetojë çështjet e...

Prokuroria: PD nuk deklaroi 650 mijë dollarë

TIRANË, 25 mars/ATSH/ - Prokuroria e Tiranës deklaron se, nga hetimi deri tanishëm lidhur me subjektin politik Partia Demokratike, në kuadër të shpenzimeve elektorale...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA