Ballina Etiketimet Hamilton

Etiketim: hamilton

F1 – Brawn: Hamilton dhe Verstappen? Si dy gjela!

BERLIN, 14 shtator /ATSH-ANSA/ - Shefi ekzekutiv i Formula 1, Ross Brawn i ka quajtur Max Verstappen dhe Lewis Hamilton dy gjela, pas përplasjes...

Hamilton vazhdon edhe për dy vite kontratën me Mercedesin

UASHINGTON, 3 korrik /ATSH-AA/ - Ekipi i Formula 1, Mercedes njoftoi se piloti britanik Lewis Hamilton ka vazhduar kontratën deri në fund të sezonit...

FORMULA 1 – Hamilton dëshiron një pamje të qartë për të...

BARCELONË, 10 maj /ATSH-DPA/ - Shtatë herë kampioni i botës, Lewis Hamilton, i cili garon për Mercedes, dëshiron të marrë një pasqyrë të qartë...

FORMULA 1 – Hamilton pozitiv me Covid-19

BERLIN, 1 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kampioni i botës në Formula 1, Lewis Hamilton ka dalë pozitiv ndaj Covid-19, deklaroi ekipi i tij i Mercedesit. ''Britaniku...

FORMULA 1 – Hamilton barazon Schumacher për nga titujt e fituar

STAMBOLL, 16 nëntor /ATSH-ANSA/ - Lewis Hamilton është kampion i botës në Formula 1 falë fitores së tij në Grand Prix të Turqisë. Piloti britanik...

F1 – Hamilton fitues i DHL Turkish Grand Prix në Formula...

STAMBOLL, 15 nëntor /ATSH-AFP/ - Britaniku, Lewis Hamilton (Mercedes) fitoi Çmimin e Madh të Turqisë të Formula 1 (DHL Turkish Grand Prix)  për t'u barazuar...

F1 – Hamilton kundër racizmit: Ndryshimi do të vijë

LONDËR, 22 qershor /ATSH-DPA/ - Kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton u shpreh se ndryshimi në betejën kundër racizmit do vijë shpejt. Ai publikoi...

FORMULA 1 – Hamilton: Garat pa tifozë janë më mirë se...

BERLIN, 9 maj /ATSH-DPA/ - Kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton beson se garat pa spektatorë nuk janë ideale, por ia vlejnë nëse...

BM – Hamilton: Unë me COVID-19? Fake news!

LONDER, 21 mars /ATSH-DPA/ - Kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton tha sot se  ishte vetëkarantinuar dhe se nuk kishte simptoma të COVID-19,...

SOFT NEWS – Princ Harry dhe Hamilton inaugurojnë hapjen e muzeut...

LONDËR, 6 mars /ATSH-DPA/ Lewis Hamilton, kampioni botëror i “Formula 1”, së bashku me princin Harry, morën pjesë në hapjen e një muzeu britanik...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA