Ballina Etiketimet Hahn

Etiketim: Hahn

Negociatat, Hahn-Roth: Duhet të mbajmë premtimet që kemi dhënë

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johannes Hahn deklaron se BE duhet të mbajë premtimet e dhëna dhe të...

Hahn: Koha për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

TIRANË, 1 maj /ATSH/ - Sot ne festojmë 15-vjetorin e zgjerimit të Bashkimit Europian, një projekt ambicioz i bazuar në përpjekjet dhe vizionin e...

BERLIN – Hahn: Shqipëria meriton hapjen e negociatave

BERLIN, 29 prill /ATSH-ANSA/ - Shqipëria meriton hapjen e negociatave për shkak të reformave të kryera, sidomos asaj të gjyqësorit, por ajo ka ende...

Hahn: Të hapen negociatat për Shqipërinë, Reforma në Drejtësi ekzemplare

BRUKSEL, 26 prill /ATSH/ - Komisioneri europian, Johanes Hahn shprehet i bindur se në fund të muajit Maj Komisioni Europian do të paraqesë një...

FOKUS – Hahn: Shqipëria dhe MV meritojnë integrimin në BE

BRUKSEL, 12 prill /ATSH/ - Bashkimi Europian ka qenë i angazhuar fuqishëm në Ballkanin Perëndimor dhe ka mbështetur të ardhmen e tij sikur të...

Hahn: Në maj rekomandojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë

TIRANË, 2 prill /ATSH-Gjergji Mima/ - Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Komisioneri për Zgjerimin...

SERBI – Hahn: I rëndësishëm për Beogradin rifillimi i dialogut me...

BEOGRAD, 29 mars /ATSH-ANSA/ - Komisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, në një vizitë në Beograd ka nënvizuar rëndësinë e vazhdimit nga...

Hahn: Javë vendimtare, bashkëpunim për stabilitet

TIRANË, 18 mars/ATSH/ - Komisioneri për Zgjerim, Johanes Hahn ka pritur në një takim ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca i cili ndodhen në Bruksel...

Mogherini-Hahn: Djegia e mandateve minon rrugën drejt BE

TIRANË, 21 shkurt/ATSH/ Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini dhe Komisioneri Johannes Hahn dënuan sot me forcë çdo retorikë nga udhëheqësit politikë që...

Shqipëria, angazhim të mëtejshëm në rrugën e reformave

TIRANË, 20 shkurt/ATSH/ - Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Cakaj, i cili nisi paraditen e sotme, vizitën e tij zyrtare në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA