Ballina Etiketimet Guvernatori

Etiketim: Guvernatori

Zgjerim i bashkëpunimit në fushën e sistemit financiar

Guvernatori Sejko takon drejtorin rajonal të Korporatës Financiare Ndërkombëtare (IFC) për Evropën Qendrore dhe Juglindore,  Ary Naïm. TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Guvernatori i Bankës së...

Sejko: Politika monetare lehtësuese, rritja e çmimeve kalimtare

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko deklaroi sot "ekonomia shqiptare është në një fazë rimëkëmbje që ka rezultuar më...

Konsumi, investimet dhe eksportet rritën ekonominë

TIRANË, 6 tetor /ATSH/ "Banka e Shqipërisë parashikon një rritje të mëtejshme të ekonomisë shqiptare në afatin e mesëm, falë zgjerimit të konsumit, investimeve...

Sejko me misionin e FMN-së: Ekonomia tendenca të qarta rikuperimi në...

TIRANË, 29 shtator /ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko zhvilloi një takim me misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), të kryesuar nga...

Sejko: Ringritje ekonomike vitin e ardhshëm, sistemi bankar i qëndrueshëm

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, u shpreh se ekonomia do të ringrihet vitin e ardhshëm dhe sistemi bankar...

Pandemia e gjeti sistemin bankar me tregues të mirë financiarë, ekonomia...

Takime online të Delegacionit Shqiptar në kuadër të Mbledhjeve Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore me përfaqësues të BB-së dhe FMN-së TIRANË, 20...

BRAZIL – Guvernatori i Sao Paulos zgjat bllokimin për shkak të...

SAO PAOLO, 26 maj /ATSH-ANSA/- Guvernatori i kryeqytetit brazilian Sao Paulo, Joao Doria, ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e vendosur në shtetin...

Dyfishimi i rasteve me COVID-19 në SHBA/ Guvernatori i Kalifornisë urdhëron...

KALIFORNI, 20 mars /ATSH-/- Guvernatori i Kalifornisë, Gavin Newsom, ka urdhëruar të gjithë banorët e shtetit, rreth 40 milionë njerëz, të qëndrojnë në shtëpi...

Sejko në Kuvend: 2018-ta vit progresi për ekonominë dhe financat shqiptare

TIRANË, 8 maj /ATSH/ - Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, deklaroi të mërkurën se, “2018 ishte një vit progresi për ekonominë dhe...

Transparenca, në themel të suksesit të politikës monetare

TIRANË, 26 mars /ATSH/- "Transparenca rrit besimin tek publiku dhe bën më të efektshme politiken monetare", u shpreh Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA