Home Tags Greqi

Tag: greqi

GREQI – Cipras thirrje qeverisë për unitet në sfondin e kritikave...

ATHINË, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Aleksis Cipras, kryeministri grek pranoi sot ndasitë brenda koalicionit qeverisës në lidhje me marrëveshjen e fundit për emrin e...

ATHINË – Pavlopulos: Greqia pret që Shkupi të përmbushë angazhimet e...

ATHINË, 11 tetor /ATSH-ANA/ - Greqia përpiqet për marrëdhënie të mira fqinjësore dhe të miqësisë duke mbështetur perspektivën e anëtarësimit në NATO, me kusht...

Marrëveshja me Greqinë, Bushati: Jemi ende në proces negocimi

TIRANË, 4 tetor /ATSH - Gjergji Mima/ - "Jemi ende në proces negocimi me Greqinë sa i përket marrëveshjes për për delimitimin e hapësirës...

BERLIN – Juncker: Nuk duam në Itali një krizë si ajo...

BERLIN – Pasi kemi kapërcyer krizën greke nuk do të donim të njëjtën krizë në Itali, një krizë si ajo e Greqisë është e...

ATHINË – ”Zorba” përfshin Greqinë

ATHINË, 29 shtator /ATSH-ANSA/ - Një stuhi e fuqishme ka përfshirë Mesdheun Jugor duke goditur veçanërisht Greqinë. Stuhia, e quajtur ''Zorba'', po godet aktualisht jugperëndimin...

GREQI – Cikloni Medican përfshin vendin

ATHINË, 28 shtator /ATSH-ANSA/ - Një ciklon mesdhetar, i quajtur Medican, ka përfshirë veriun e Greqisë dhe pjesën jugore të detit Jon me stuhi...

GREQI – Tërmet 5,0 ballë Rihter në brigjet e Peloponezit

ATHINË, 27 shtator /ATSH-AFP/ - Lëkundje toke, me magnitudë 5,0 ballë sipas shkallës Rihter, të cilësuarara të forta nga Observatori Gjeodinamik i Athinës, u...

ATHINË – Maas: Menaxhimi i migrantëve në Greqi i pakënaqshëm

ATHINË, 20 shtator /ATSH-AFP/ - Situata migratore në Greqi është gjithçka përveç se e kënaqshme, gjykoi para një vizite në Athinë ministri gjerman i...

ATHINË – Xanakopulos: Greqia pret rezultat pozitiv nga referendumi maqedonas për...

ATHINË, 19 shtator /ATSH-MIA/ - Greqia pret rezultat pozitiv nga referendumi për emrin në Maqedoni dhe i uron suksese kryeministrit Zaev, deklaroi zëdhënësi i...

GREQI – Zgjatja e koncesionit të Aeroportit të Athinës miratohet për...

ATHINË, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Agjencia greke e privatizimeve TAIPED miratoi sot ofertën prej më shumë se 1,3 miliardë euro për zgjatjen për një...

MOST POPULAR

HOT NEWS