Ballina Etiketimet Greqi

Etiketim: greqi

ATHINË – Avramopulos: Këto zgjedhje europiane më të rëndësishmet që nga...

ATHINË, 18 shkurt /ATSH-ANA/ - Europa është një ombrellë mbrojtëse për Greqinë, theksoi komisioneri europian, Dimitris Avramopulos duke folur në Forumin Olimpik të organizuar...

GREQI – 17 të vdekur nga gripi A në një javë

ATHINË, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Gripi A shënoi 17 të vdekur javën e kaluar në Greqi, nga një numër i përgjithshëm prej 56 personash...

SHKUP – Zaev: Mikja jonë, Greqia, e ratifikoi e para protokollin...

SHKUP, 9 shkurt /ATSH-MIA/ - Pas ratifikimit të Protokollit për anëtarësim në NATO në Parlamentin e Greqisë, kryeministri maqedonas, Zoran Zaev në profilin e...

FOKUS – Greqi miraton anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

ATHINË, 9 shkurt /ATSH-AFP/ - Një shumicë e deputetëve grekë miratuan të premten në mbrëmje anëtarësimin e ardhshëm të Maqedonisë së Veriut në NATO,...

GREQI – Parlamenti voton ratifikimin e Protokollit për anëtarësimin e Shkupit...

ATHINË, 8 shkurt /ATSH-MIA/ - Pasi mori dritën jeshile nga Komisioni kompetent, projektligji për ratifikimin e Protokollit për anëtarësim në NATO, do të sillet...

GREQI – 38 të vdekur nga gripi sezonal

ATHINË, 7 shkurt /ATSH-ANA/ - Të paktën 38 persona kanë humbën jetën në Greqi për shkak të komplikimeve prej gripit të stinës, njoftoi Qendra...

ANKARA – Erdogan: Besoj në zgjidhjen e të gjitha çështjeve me...

ANKARA, 6 shkurt /ATSH-AA/-  Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan shprehu besimin se të gjitha çështjet midis vendit të tij dhe Greqisë mund të...

GREQI – 18 viktima nga një epidemi gripi

ATHINË, 1 shkurt /ATSH-ANA/ - Të paktën 18 persona kanë humbur jetën nga epidemia e gripit që ka prekur Greqinë, 12 prej të cilëve gjatë...

ATHINË – Dombrovskis: Greqia po u rikthehet tregjeve dhe rritjes ekonomike

ATHINË, 28 janar /ATSH-ANA/ - Greqia i është rikthyer rritjes, deklaroi sot zëvendëspresidenti i Komisionit Europian, Valdis Dombrovskis. Ai theksoi se “Greqia, gjatë tre programeve...

SHBA – Uashingtoni përshëndet Marrëveshjen e Prespës, Shkupi drejt BE dhe...

UASHINGTON, 25 janar /ATSH-MIA/ - SHBA-ja e përshëndet vendin e Parlamentit të Greqisë që ratifikoi Marrëveshjen e Prespës, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA