Ballina Etiketimet Gramoz Ruci

Etiketim: Gramoz Ruci

Dita e Çlirimit të Bullgarisë/ Ruçi uron Karayancheva: Mirënjohje për mbështetjen...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Me rastin e Ditës së Çlirimit të Bullgarisë, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër urimi Kryetares...

Ndarja nga jeta e artistit Kujtim Gjonaj/ Ruçi: Krenari artistike e...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Regjisori dhe skenaristi Kujtim Gjonaj, është ndarë ditën e djeshme në moshën 74-vjeçare nga jeta për shkak të COVID-19. Ai...

Dita e Pavarësisë së Estonisë/ Ruçi uron homologun Põlluaas: Mirënjohje për...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër urimi presidentit të Parlamentit (Riigikogu) të Estonisë, Henn Põlluaas, me...

Ruçi: U dyfishua mbështetja buxhetore ndaj institucioneve të pavarura krahasuar me...

TIRANË, 22 shkurt /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi prezantoi sot raportin mbi punën e Kuvendit me institucionet kushtetuese dhe të krijuara me ligj...

Lufta ndaj COVID-19/ Riforcim i kufizimeve dhe respektimin e tyre së...

TIRANË, 9 shkurt /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u shpreh sot se, “Kuvendi i Shqipërisë dhe ligjvënësit shqiptarë gjatë harkut kohor të vitit...

Nis sesioni i ri parlamentar/ Ruçi: Tre arritje të mëdha të...

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi deklaroi sot në nisje të sesionit të ri parlamentar se, gjatë sesionit të kaluar, u...

Konferenca e Kryetarëve/ Sesioni i ri parlamentar hapet të hënën e...

TIRANË, 13 janar /ATSH/ Konferenca e Kryetarëve miratoi sot programin e punës së Kuvendit për periudhën 18 janar - 26 shkurt dhe kalendarin trejavor...

Ruçi urim për Vitin e Ri 2021: T’i lemë të treten...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ -Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka uruar sot të gjithë shqiptarët me rastin e vitit të ri 2021. “Pas një viti...

Pranimi i përkufizimit mbi antisemitizmin/ Universiteti “Ismail Qemali” i përgjigjet thirrjes...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/  Universiteti “Ismail Qemali” në Vlorë i përgjigjet thirrjes së Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, për pranimin e përkufizimit mbi antisemitizmin Para...

Ruçi pret Osmanin: Të mos lejojmë që e vërteta për Kosovën...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot Vjosa Osmanin, presidente në detyrë dhe kryetare e Kuvendit të Kosovës, e cila...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA