Ballina Etiketimet GP

Etiketim: GP

MOTO GP – Portugalia, stacioni i fundit për këtë sezon

MILANO, 20 nëntor /ATSH-AA/ - Gara e 14-të dhe e fundit e sezonit në Kampionatin Botëror MotoGP do të mbahet në Portugali. Raundet kualifikuese të...

MOTO GP – Shtatë gara do të zhvillohen në Spanjë

MADRID, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Katër qarqe spanjolle janë baza e projektit të ''Dorna''-s, kompani që menaxhon kampionatin Moto Gp, për të shpëtuar Kampionatin...

MOTO GP – Shtyhet Çmimi i Madh i Italisë dhe Katalonjës

MUXHELO, 7 prill /ATSH-MIA/- Garat që planifikoheshin të mbahen në Itali dhe Spanjë të Kampionatit Botëror të MotoGP 2020, janë shtyrë për shkak të...

MOTO GP – Tajlanda anulon garën për shkak të koronavirusit

BANGKOK, 2 mars /ATSH–ANSA/ - Çmimi i madh i Moto GP në Tajlandë i planifikuar më 22 mars u shty në për shkak të...

MOTOÇIKLIZËM – Lorenzo i jep fund karrierës në Moto GP

VALENCIA, 15 nëntor /ATSH-AA/ - Motoçiklisti Jorge Lorenzo ‘’del në pension’’. Lajmi për tërheqjen Nga Moto GP, e bëri vetë piloti spanjoll me pesë...

MOTO GP – Marquez shpallet kampion bote

STAMBOLL, 7 tetor /ATSH-AA/ - Piloti spanjoll i ekipit Repsol Honda, Marc Marquez është shpallur kampion pasi fitoi garën e 15-të në Grand Prix-in...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA