Ballina Etiketimet Gjylameti

Etiketim: Gjylameti

Zerimi i tatimfitimit/ Gjylameti: Përkrahje e plotë të gjitha familjeve të...

TIRANË, 5 janar/ATSH/ Nga 1 janari bizneset me xhiron nën 14 milionë lekë nuk do të paguajnë tatimfitimin deri në vitin 2029. Deputetja e Partisë...

Dhuna në familje/ Gjylameti: Ndryshimet e reja ligjore, arritje për të...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti deklaroi sot se "fenomeni i dhunës ndaj grave është një sfidë ndaj të cilës prej...

“Opozita, regji të paskrupullt për pushtet”/ Gjylameti: Nuk kanë alternativë tjetër...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ "Ata nuk kanë alternativë tjetër veçse të hapin panik, frikë dhe rrëmujë për të shpëtuar dështimin e tyre", deklaroi sot deputetja...

Buxheti 2021/Gjylameti për ATSH-në: Kryefjalë shëndetësinë dhe sektorët që mbështesin rritjen...

TIRANE, 22 nëntor /ATSH/- Blerina Gjylameti, deputete e Partisë Socialiste u shpreh se “Buxheti i vitit 2021, adreson vëmendje të posaçme për shëndetësinë dhe...

Rimbursimi i ilaçeve antiCOVID/ Përfitues si ata që janë të siguruar,...

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ Mjekët, infermierët dhe i gjithë personeli mbështetës që në momentin që është miratuar vendimi janë trajtuar me shtesën 1 mijë...

Buxheti 2021/ Gjylameti: Mbështetje për shëndetësinë në mbrojtje të jetës së...

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti deklaroi sot se buxheti i vitit 2021 ka në fokus mbështetjen e sektorit të shëndetësisë,...

Buxheti 2021/ Gjylameti: Prioritet jeta e qytetarëve, rimbursim i paketës së...

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, vlerësoi vendimin e Komisionit të Ekonomisë për sigurimin e fondeve prej 1.2 miliardë lekësh për...

Rezoluta për antisemitizmin, Gjylameti: Shqipëria mbetet në anën e duhur të...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Me 111 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi miratoi rezolutën për përkufizimin e antisemitizmit e propozuar nga dy deputetët...

Zero tatimfitim biznesit të vogël/ Mandati i tretë për t’i dhënë...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti deklaroi sot se "është fakt që qeveria dhe Partia Socialiste hoqi TVSH-në dhe tatimfitimin për...

Gjylameti: Heqja e tatimit mbi vlerën e shtuar, impakt në të...

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ Heqja e tatimit mbi vlerën e shtuar, lehtëson barrën fiskale dhe ka impakt në të gjithë ciklin ekonomik dhe është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA