Ballina Etiketimet Gjuhe shqipe

Etiketim: gjuhe shqipe

60 studentë bullgarë mësojnë gjuhën shqipe në Universitetin e Sofjes

TIRANË, 10 janar /ATSH/ - Rreth 60 studentë bullgarë mësojnë gjuhën shqipe, në të gjithë ciklin e plotë të studimeve në Universitetin Shtetëror “Klement...

Natalia Kircheva mësuesja e gjuhës dhe traditave shqiptare në Karakut, Ukrahinë

TIRANË, 9 Dhjetor/ATSH/- Natalia Kircheva është mësuese e gjuhës shqipe në shkollën e fshatit Karakurt në lagjen Bolgard të Odessa, Ukrahinë, ku shqiptarët dhe...

Haradinaj: Seminari i Albanologjisë, dritë e shqipes në botë

PRISHTINË, 20 gusht/ATSH/- Seminari i 37-të i Albanologjisë, shënon një moment të posaçëm për kombin shqiptar, pasi në kohëra të errëta të kombit, ky...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA