Ballina Etiketimet Gjobe

Etiketim: gjobe

BERLIN – ”Bosch” 90 milionë euro gjobë për skandalin ”Dieselgate”

BERLIN, 23 maj /ATSH-AFP/ - Kompania gjermane ''Bosch'' pranoi pagesën e një gjobe 90 milionë eurosh në kuadër të skandalit të motorëve të trukuar...

Kripë me nivel të ulët jodi, AKU gjobit dy subjekte me...

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit gjobiti sot me 2.6 milionë lekë dy subjekte, si dhe vendosi bllokimin dhe heqjen nga tregu të...

SOFT NEWS – Edhe mbreti… gjobitet!

BRUKSEL, 19 maj /ATSH-AA/ - Një gjykatë në Bruksel ka dënuar me gjobë ish-mbretin e Belgjikës, Albert II me arsyetimin se nuk ka kryer...

GJERMANI – ”Porche” gjobitet 535 milionë euro për skandalin e ndotjes

SHTUTGART, 7 maj /ATSH-DPA/ - Prokurorët gjermanë kanë penalizuar me 535 milionë euro (599 milionë dollarë) gjobë kompaninë e ''VW Porsche'' mbi veprimet rregullatore...

GJERMANI – Gjobë për prindërit që nuk vaksinojnë fëmijët

BERLIN, 6 maj /ATSH-ANSA/- Gjobë deri në 2 500 euro për prindërit që nuk vaksinojnë fëmijët e moshës shkollore kundër fruthit duke pasur parasysh...

ITALI – ”Kering” mund të paguajë deri në 1,5 miliardë euro...

ROMË, 26 prill /ATSH-AFP/ - Gjiganti francez i luksit ''Kering'' rrezikon të paguajë një gjobë rekord prej 1,5 miliardë euro në kuadër të një...

BRUKSEL – BE-ja gjobit 1,49 miliardë euro Google për abuzim me...

BRUKSEL, 20 mars /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian vendosi sot një tjetër gjobë gjigantit amerikan të internetit Google, pas akuzave të përsëritura për abuzim me...

FRANCË – Banka UBS gjobitet me një shumë rekrod

PARIS, 20 shkurt /ATSH-AFP/ - Për shkak të shkeljeve jashtëzakonisht të rënda, gjiganti bankar zviceran UBS u dënua sot nga drejtësia franceze me një...

Denoncimi i qytetarit, ndëshkohet drejtuesja me uniformë policie

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/- Një qytetar denoncoi me video në adresën zyrtare të Policisë së Shtetit, një shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, ku drejtuesja...

FUTBOLL –  Ronaldo dënohet me 365 000 euro gjobë për evazion...

MADRID, 22 janar /ATSH-AFP/ - Rikthimi në Madrid për Ronaldon... këtë herë për një çështje gjyqësore. Ylli botëror i futbollit u dënua sot nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA