Ballina Etiketimet Gjoba

Etiketim: gjoba

Policia rrugore kontrolle intensive/ 15 drejtues mjetesh të arrestuar, 135 leje...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ Drejtoria e Policisë Rrugore njofton se ka intensifikuar kontrollet në të gjithë vendin, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Sipas njoftimit,...

Nuk zbatuan masat antikovid/ Masë administrative për 2584 shtetas në 4...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Gjatë 4 ditëve të fundit, Patrullat e Përgjithshme kanë ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 2246 shtetas që janë konstatuar pa maskat...

Nuk respektuan masat antikovid/ Ndëshkohen me masë administrative 790 shtetas, nuk...

TIRANË, 18 mars/ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit, Patrullat e Përgjithshme të Policisë së Shtetit kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë,...

Sa fitoi Kina nga gjobat e trafikut gjatë 2020? 46 miliardë...

PEKIN, 17 mars /ATSH-AA/ - Kina mblodhi 46 miliardë dollarë në vitin 2020 nga gjobat për shkeljet në trafik. Meritë për zbulimin e shkeljeve të...

Nuk zbatuan masat antikovid/ Ndëshkohen me masë administrative 737 shtetas

TIRANË, 9 mars/ATSH/ Strukturat e Policisë, gjatë 24 orëve të fundit, kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 634 shtetas që janë...

Policia shton kontrollet për festat e 7 dhe 8 Marsit/ 792...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Policia e Shtetit ka shtuar kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese antikovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe...

GJERMANI – Gjoba për kompanitë që shkelin të drejtat e njeriut

BERLIN, 3 mars /ATSH-AFP/ - Gjermania do të vendosë gjoba të rënda për kompanitë, furnizuesit e të cilave apo filialet q[ shkelin të drejtat...

Nuk zbatuan masat antikovid/ Ndëshkohen me gjoba 866 shtetas

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Patrullat e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, gjatë 24 orëve të fundit, kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë,...

Protokollet antikovid/ Masë administrative 2953 qytetarëve gjatë fundjavës

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Patrullat e Përgjithshme të Policisë së shtetit, gjatë fundjavës, kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 2490 shtetas që janë...

”Boeing” gjobitet miliona dollarë për mungesë sigurie

FLORIDA, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Administrata Federale e Aviacionit (FAA), agjencia federale amerikane që mbikëqyr aviacionin civil, gjobiti kompaninë ''Boing'' me 6,6 milionë dollarë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA