Ballina Etiketimet Gjirokaster

Etiketim: gjirokaster

Moti i keq/ Çuçi në Gjirokastër: Strukturat lokale të bashkisë janë...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ishte sot në Golem të Gjirokastrës ku pa nga afër gjendjen e krijuar së fundi...

Fotogaleri/ Parku Natyror i Viroit tërheq të apasionuarit pas natyrës edhe...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Parku Natyror i Viroit, 3 km larg Gjirokastrës, edhe gjatë stinës së dimrit po tërheq vizitorë vendas dhe të huaj. Peizazhi piktoresk...

Gjirokastër/ Ndërhyrje për mirëmbajtjen e rrugëve

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Krahas ndërhyrjeve të emergjencës si shkak i motit të keq në disa rrugë rurale, bashkia e Gjirokastrës po mirëmban segmentet e...

Reshjet e shiut/ Prefekti i Gjirokastrës Kote për ATSH-në: Situata nën...

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Situata në qarkun e Gjirokastrës është nën kontroll të plotë, niveli i ujërave në lumenjtë e Drinos dhe Vjosës ka rënë...

Kryebashkiaku Golemi për ATSH: 10 milionë euro financime në Gjirokastër

TIRANË, 3 janar/ATSH/ Qyteti i gurtë i Gjirokastrës, falë investimeve të kryera është kthyer në një nga pikat kryesore të turizmit në vend. Gjirokastra po...

Familja Peci në Gjirokastër, me banesë më të mirë/ Bashkia, fond...

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ Familja Peci në fshatin Kakodhiq në Gjirokastër, që deri më sot jetonte në kushte të vështira do të ketë sot e...

Gjirokastër, 63 nxënësit ekselentë vlerësohen me certifikata mirënjohjeje

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës vlerësoi 63 nxënësit ekselentë me certifikata mirënjohjeje, si dhe iu dha bonusi i miratuar në Këshillin Bashkiak, nga...

Gjirokastër/ Përkujtohet 100-vjetori i çeljes së gazetës kombëtare “Drita”

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/  Në qytetin e gurtë u përkujtua 100-vjetori i çeljes së gazetës kombëtare “Drita”, të parës gazetë në gjuhën shqipe në Gjirokastër. Në...

FOTO/ Gjirokastra nën magjinë e dritave festive

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Një dekor i veçantë plot ngjyra i ka dhënë qytetit të gurtë të Gjirokastrës këtë fundvit një bukuri magjepsëse për festat...

Gjirokastër, rehabilitohet rrjeti i ndriçimit publik për banorët e Antigonesë

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH/ Banorët e fshatrave të njësisë administrative Antigone në Gjirokastër kanë tashmë rrugë të ndriçuara. Bashkia e Gjirokastrës ka ndërhyrë ditët e fundit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA