Ballina Etiketimet Gjermani

Etiketim: Gjermani

Çelja e negociatave në qershor, qasja më e mirë strategjike për...

TIRANË, 24 Maj/ATSH/ -Çelja e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE gjatë Këshillit të qershorit do të ishte qasja më e mirë strategjike...

GJERMANI – “Deutsche Bank” pushon 10 000 punonjës

BERLIN, 23 maj /ATSH-AFP/ - Gjiganti bankar gjerman që ndodhet në vështirësi, “Deutsche Bank”, ka përgatitur javët e fundit një plan për të larguar...

UASHINGTON – Maas: Lidhjet SHBA-Gjermani janë të ngushta dhe të thella

UASHINGTON, 22 maj /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas vuri në dukje lidhjen e fortë mes vendit të tij dhe...

BERLIN – Gjykata refuzon sërish burgosjen e Puigdemont

MADRID, 22 maj /ATSH-ANSA/ - Gjykata gjermane e Schleswig Holsteinit hodhi poshtë sërish kërkesën e prokurorisë, që mbron interesat e Spanjës, për të burgosur...

RUSI2018 – Wagner nuk grumbullohet me kombëtaren gjermane

BERLIN, 17 maj /ATSH-DPA/ - Portieri i Bayern Munich, Sandro Wagner është tërhequr nga futbolli ndërkombëtar pasi u la jashtë ekipit gjerman për Kupën...

GJERMANI – Merkel kundër përdorimit të skandalit diesel për të dobësuar...

BERLIN, 16 maj /ATSH-DPA/ - Dobësimi i sektorit automobilistik nëpërmjet masave politike në përgjigje ndaj sakndalit të motorëve diesel nuk është në interes të...

GJERMANI – Arkivat e procesit gjyqësor të Aushvicit në UNESCO

BERLIN, 16 maj /ATSH-AFP/ - Arkivat e procesit gjyqësor të Aushvicit, që kthyen përballjen e gjermanëve me të shkuarën e tyre naziste janë përfshirë...

BERLIN – ”Gazprom” fillon gazjellësin “Nord Stream 2” në ujërat gjermane

BERLIN, 15 maj /ATSH-AFP/ - Punimet përgatitore për ndërtimin e gazjellësit rus të diskutuar "Nord Stream 2" filluan në Gjermani, njoftoi sot konsortiumi i...

FRANKFURT – Ekonomia gjermane ngadalësohet në tremujorin e parë 2018

FRANKFURT, 15 maj /ATSH-DPA/ - Ekonomia gjermane u ngadalësua gjatë tremujorit të parë të këtij viti pasi, edhe pse PBB-ja u rrit 0,3%, krahasuar...

GJERMANI – Kapet një ton kokainë e fshehur në banane

MYNIH, 14 maj /ATSH-DPA/ - Policia gjermane dhe zyrtarë të doganave kanë kapur gati një ton kokainë dhe arrestuar 12 anëtarë të një rrjeti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA